Dizajn a kvalita by mali ísť ruka v ruke

V súčasnosti je na trhu množstvo firiem, ktoré ponúkajú niekoľko typov interiérových dverí a niekedy máme pocit, že sa v tej ponuke strácame. Ešte pred niekoľkými rokmi si mohli ľudia vyberať možno z dvoch-troch druhov dverí, takže v podstate sa domácnosti výberom dverí príliš nelíšili.

Trhový mechanizmus však priniesol na scénu viac ponúk. Je z čoho vyberať, ale zároveň je výber ťažší, pretože sa niekedy nevieme rozhodnúť. Ak by sme sa v tejto situácii ocitli, je dobré poradiť sa s odborníkmi na interiérové dvere, ktorí majú v tejto oblasti bohaté skúsenosti. Čo by sme nemali nikdy strácať zo zreteľa, je dizajn dverí a rovnako aj ich kvalita.

Niekde bledšie, inde tmavšie

Aké dvere si do svojej domácnosti vyberieme, je iba na nás. Nikdy však nie je na škodu vypočuť si názory iných alebo si nechať poradiť. Dobre mienená rada je predsa nad zlato. Pretože pravdepodobne nikto z nás nemení dvere bytu či domu každoročne, ide o investíciu na dlhšie obdobie. A tak by sme ku kúpe dverí mali aj pristupovať.

Neskočiť hneď na prvú ponuku len preto, že nás predajca presviedča o tom, že jeho dvere sú najkvalitnejšie a za výhodnú cenu a nám sa nechce „hľadať“ ďalej. Na takéto veci si treba nájsť dostatok času, aby sme raz nemuseli ľutovať, že sme sa pri výbere unáhlili.

Treba zohľadniť aj osvetlenie miestnosti, do ktorej sa dvere budú dávať a podľa toho prispôsobiť aj farebný odtieň dverí. Rozmery dverí by mali byť samozrejmosťou – tie si treba zistiť hneď na začiatku, ako aj otváranie dverí – von alebo dovnútra.

Drevo a hliník sú veľmi dobrým spojením

Nie nadarmo sa vraví, že sto ľudí, sto chutí alebo názorov. A platí to aj v prípade vkusu a výberu okien do domácnosti. Niekto je fanúšik plastových okien už dlhé roky a nedá na ne dopustiť, iný im možno nikdy neprišiel na chuť a dáva radšej prednosť dreveným alebo drevo-hliníkovým eurooknám. V tomto máme úplne slobodnú vôľu a voľnú ruku, pre ktorý typ okien sa rozhodneme.

Ovplyvňujú nás určite aj súčasné trendy, možno v podvedomí aj médiá prostredníctvom reklám alebo jednoducho vlastné skúsenosti. Ak by sme sa však rozhodli pre drevo-hliníkové eurookná, určite výber neoľutujeme. Disponujú dobrými tepelno-technickými parametrami, vodotesnosťou, odolnosťou voči zaťaženiu vetrom a v neposlednom rade aj bezpečnosťou.

Pridaj komentár