Čo sa týka trendov na rok 2019, v plesovej móde, tak ako v bežných dizajnérskych kolekciách, aj tu sa móda riadi istým trendom, ktorý v daný rok ,,frčí“.

„Tento rok boli všeobecne v kurze metalické materiály a plisované látky. Trblietavé látky už všeobecne patria k plesom, lebo pôsobia veľmi honosne a slávnostne. Ďalej sú veľmi využívané materiály ako satén, brokát či jemný hodváb. Iným základným prvkom využívaným na plesových róbach sú krásne vyšívané čipky. Aj keď mám pocit, že v poslednom čase sa ženy skôr prikláňajú k minimalizmu. Kvalitne prepracovaný strih šiat spraví divy aj s hladkou jednoduchou látkou,“ hodnotí plesové trendy slovenská módna návrhárka Zarina Šimkovič.

Dlhodobým trendom na Slovensku sú taktiež folklórne prvky. Farebné nášivky, využívanie klasickej národnej trikolóry, maľované vzory a už spomínané naplisované materiály.

Móda pri plesových šatách nie je až taká striktná a vo všeobecnosti platí, že správne šaty sú tie, ktoré žene pristanú, pomôžu jej zakryť nedostatky a zvýrazniť prednosti. Nemusíme sa špeciálne obmedzovať, ak dodržíme pár základných pravidiel.

Ak rozprávame o plesovej róbe, je dôležité dodržať základné pravidlá etikety. Veľmi dôležité je prečítať si dress-code na pozvánke, väčšinou však pôjde o black-tie, čo pre ženy znamená dlhá večerná róba a pre mužov smoking. Večerná róba by nemala odhaľovať priveľa, aby žena nepôsobila lacno.

Veľmi dôležité je, aby mali ženy plesový účes, čo znamená výčes a nie rozpustené vlasy. Na ples si žena berie malú večernú kabelku, topánky sú buď sandálky (bez pančušiek) alebo uzavreté lodičky. Večerný make-up by mal byť decentný.

Ples ako taký je v prvom rade o tom, aby ste si ho užili v spoločnosti priateľov a dobre sa zabavili. Voľte róbu, v ktorej vám bude príjemne a budete sa cítiť ako kráľovná noci. Veď kedy inokedy môžete zažiariť viac, ako v túto výnimočnú noc.

Pridaj komentár