Talentovanú módnu návrhárku Veroniku Lokajíčkovú netreba slovenskému fanúšikovi módy nijako zvlášť predstavovať. Veronika študovala v Trenčíne navrhovanie odevov a neskôr začala študovať na VŠVU v Bratislave, kde sa okrem voľnej grafiky venovala i odevnému dizajnu. V súčasnosti tvorí vo svojom ateliéri v Devíne pod vlastnou značkou s názvom „V Lokajickova“. Vo svojej tvorbe uprednostňuje čisté tvary, ženské línie, farby a dezény.

Rozprávkový módny editoriál v podaní návrhárky Veroniky Lokajíčkovej a módneho fotografa Jakuba Gulyása!

Prinášame pohľad na exkluzívny módny editoriál značky V Lokajickova, v podaní módneho fotografa Jakuba Gulyása, ktorý je vďaka svojmu kreatívnemu rukopisu jedným z najvyhľadávanejších fotografov slovenskej módnej scény. Čo nám o tomto módnom projekte a o svojej tvorbe prezradila samotná Veronika Lokajíčková, sa dozviete v exkluzívnom rozhovore len na M magazín.sk.

Nenechajte si ujsť nádherný editoriál „Fairytale in Nature”

Čo ťa inšpirovalo k práci módnej návrhárky?

Inšpirovalo? Ja som úprimne nad inou možnosťou ani len neuvažovala. (smiech) Práca s textilom ma vždy oslovovala a teda ohľadom smerovania mojej budúcej kariéry som mala vždy jasno.

Aké boli tvoje začiatky?

Moje návrhárske začiatky boli spojené so štúdiom. Vyštudovala som navrhovanie odevov v Trenčíne, neskôr som pokračovala v štúdiu na VŠVU v Bratislave, kde som sa okrem voľnej grafiky venovala i odevnému dizajnu.

Čo je podľa teba najdôležitejšie pre úspešný začiatok kariéry módneho návrhára?

Ťažká otázka. Čo meria úspech? Základom je podľa mňa, podobne ako pri iných profesiách, talent. Bez toho sa módny návrhár určite nezaobíde. A potom už len veľa, veľa pracovať.

Ako by si popísala tvoj dizajnérsky štýl? Myslíš, že tvoj štýl a rukopis sa postupne vyvíja?

Môj dizajnérsky štýl sa určite mení a vyvíja v čase. Je ovplyvnený okrem iného aj mojim osobným životom a skúsenosťami.

Kde čerpáš inšpiráciu pre svoje návrhy?

Nemám jeden konkrétny zdroj inšpirácie. Inšpiráciu čerpám všade okolo seba – nie je to pre mňa nijako ohraničené.

Mnohí ľudia si iste nevedia predstaviť ako prebieha práca na príprave nových kolekcií. Ako vyzerá tvoj bežný pracovný deň?

Môj bežný pracovný deň sa začína skoro ráno o 7:00 dvoma kávami a končí sa večer okolo 20:00 šitím. Pomedzi to musím vtesnať stretnutia s klientmi, kreslenie nových návrhov a samozrejme prechádzku na vyčistenie mysle. Proste taká bežná pracovná nuda. (smiech)

Ktorý zo svetových módnych návrhárov je pre teba inšpiráciou?

Obdivujem prácu belgického návrhára Rafa Simonsa. Najviac ma nadchlo obdobie, kedy tvoril pre módny dom Dior a svojimi kolekciami vrátil na prehliadkové mólo emócie.

Môžeš nám prezradiť, na čom aktuálne pracuješ a na čo sa môžu tvoje zákazníčky v blízkej dobe tešiť?

Nechcem zatiaľ prezradiť priveľa, ale momentálne pracujem so zaujímavým materiálom, ktorým je neoprén v jeho rôznych podobách.

Užila si si fotenie módneho editoriálu s Jakubom Gulyásom? Vyberali ste špeciálne miesto na fotenie?

Samozrejme, fotenie som si veľmi užila a to aj napriek vysokým teplotám a množstvu komárov. (smiech) Fotili sme v Devíne, v prostredí, ktoré mi je blízke a ktoré sama dobre poznám. Fotenie s Jakubom bolo profesionálne, napriek tomu príjemné a nie zdĺhavé. Pre mňa je vždy zážitok pracovať s talentovaným človekom a osobne veľmi obdivujem Jakubovu prácu.

Backstage video z fotenia módneho editoriálu „Fairytale in Nature”

„Fairytale in Nature” by Jakub Gulyás

Fotografia: Jakub Gulyás

Šaty: Veronika Lokajíčková

Modelky: Viki a Natália/Victory Model Management

Make-up a vlasy: Anna Klanduchová

Styling: Nikol Bruderová / Victory Model Management

Psy: Billy a Pluto / Martina Pelikánová

Video: Erik Biely

 

Pridaj komentár