Už vás niekedy frustrovalo premrhané miesto vo vašej izbe, pretože skriňa bola príliš malá a nechávala medzi sebou a jednou alebo viacerými stenami nevyužité miesto? A vedeli ste vôbec, že to, čo sa nachádza pod vašim matracom, zohráva veľkú úlohu aj v tom, ako dobre sa cítite, keď sa každé ráno zobudíte? Tieto starosti môžete zažehnať tým, že venujete chvíľku času tomuto článku, ktorý ponúka základné informácie o vstavaných skriniach na mieru a roštoch.

FOTO: Solepsizm / Shutterstock.com

Vstavané skrine perfektne zapadnú do vašich priestorov

Ak si kúpite štandardný šatník, existuje veľká šanca, že bude buď príliš malý, alebo príliš veľký. Nebude teda dokonale zodpovedať vašim potrebám. Jednou z hlavných výhod vstavaných skríň na mieru je to, že využívajú priestor podľa vašich jedinečných špecifikácií. Získate tak štvorcové metre navyše a miestnosť bude pôsobiť, že je väčšia.

Vstavané skrine a využitie vnútorného priestoru

Rozmyslite si, k čomu vám má vaša skriňa na mieru slúžiť. Nemenej dôležité je aj jej vnútorné usporiadanie. Pre uskladnenie objemnejších vecí odporúčame hlbšie skrine, pre uloženie menších, drobnejších predmetov, skrine úzke. Investícia do vstavaných skríň na mieru nie je lacná záležitosť, preto je dôležité jej vzhľad a rozloženie nepodceniť.

Esteticky príjemný a jedinečný nábytok

Kúpou vstavaných skríň získate prvok jedinečnosti, ktorý by ste jednoducho nedokázali získať, ak by ste si kúpili nábytok v obchode, kde je len jedným z mnohých sériovo vyrábaných modelov. Vďaka rôznym dekorom a dreveným povrchovým úpravám vstavaných skríň, môžete priniesť do vašej spálne svoj vlastný osobný štýl.

Jednoduchá údržba

Nakoľko medzi stenou a šatníkom nie sú žiadne medzery a obvykle nijaká plocha v hornej alebo dolnej časti, nie je tu miesto, na ktorom by sa usadzoval prach. Taktiež neexistujú voľné priestory, kde by sa mohli vytvárať pavučiny alebo by mohli uviaznuť nečistoty.

Prvoradá je bezpečnosť vašej rodiny

Poslednou výhodou, ktorú by sme chceli spomenúť je, že vstavané skrine sú bezpečnejšie ako ich alternatívy. Pri voľne stojacej šatníkovej skrini je možné, že na ňu dieťa vylezie a zvalí ju na seba, čo vedie k vážnemu zraneniu. Investovanie do kvalitnej vstavanej skrine je tak aj investovaním do bezpečného prostredia pre vašu rodinu.

FOTO: Gaf_Lila / Shutterstock.com

Okrem výberu úložného priestoru, venujte dôkladnú pozornosť aj voľbe správneho roštu

Ak sme vás presvedčili o prínosoch vstavaných skríň na mieru a chcete skompletizovať zariadenie vašej spálne aj výberom roštu, prečítajte si nasledujúce riadky, pretože pokiaľ ide o dobrý spánok, hľadanie správneho roštu je rovnako dôležité ako hľadanie matraca. Váš matrac a rošt budú spolupracovať, aby vytvorili dokonalú rovnováhu medzi pohodlím a podporou. Existuje niekoľko rôznych typov roštov, takže je dôležité prediskutovať dostupné možnosti.

Základný a úplne jednoduchý rošt

Latkový rošt sa pre svoje nízke výrobné náklady radí k najlacnejším podkladom pod matrace. Tento typ roštu sa skladá z rámu, na ktorom sú pripevnené drevené latky. Latkové rošty sú vyhľadávané,
 pretože vďaka priestorom medzi latkami poskytujú vynikajúcu oporu a ventiláciu matraca.

Na dlhodobé spanie zvoľte radšej lamelový rošt

Lamelové rošty sú vyrobené z pružného bukového dreva a sú mierne zakrivené, čo im umožňuje pôsobiť ako pružina. Lamely majú tendenciu znižovať namáhanie vášho matraca, čo môže predĺžiť jeho celkovú životnosť. Pre každodenné spanie zvoľte radšej kvalitný lamelový rošt, ktorý, aj keď je o niečo málo drahší, vám bude dobre slúžiť niekoľko rokov.

Manuálne polohovacie a motorové rošty

Polohovateľné rošty sú čoraz populárnejšie, pretože sa vďaka nim stáva zo spálne multifunkčný priestor. Ľudia chcú zo svojich postelí vykonávať najrôznejšie činnosti a to od čítania alebo raňajkovania, cez sledovanie televízie, až po trávenie času na svojich laptopoch a mobilných zariadeniach. Polohovateľné rošty samozrejme ponúkajú aj veľa výhod pre celý rad zdravotných ťažkostí, vyžadujúcich vyvýšenú polohu na spanie alebo zdvihnuté nohy.

Nájdite ideálny nábytok pre svoj domov

Výber nábytku pre váš domov si vyžaduje čas a rozvahu, preto dúfame, že týmto článkom sme vám uľahčili a spríjemnili nakupovanie nábytku online. Ak hľadáte nový rošt alebo uvažujete o vstavaných skriniach na mieru, nezabudnite pozrieť aj aktuálne zľavy.

Pridaj komentár