Je mnoho pracovných pozícií, ktoré si vyžadujú dodržiavanie špeciálnych pravidiel obliekania. Pri práci v biznis sektore, marketingu a mnohých ďalších sférach by ste mali myslieť na to, ako si zachovať jemnú eleganciu a pôsobiť medzi kolegami alebo na pracovných stretnutiach vždy dostatočne seriózne.

Základom takého šatníka sú módne kúsky v neutrálnych farbách, ktoré by sa dali ľahko kombinovať a vytvárať tak outfity, v ktorých by ste nielen žiarili, ale predovšetkým sa v nich cítili pohodlne.

Sofistikovaný kostým by vo vašom šatníku nemal rozhodne chýbať

Kostým sa nielen dobre nosí, ale sa dá aj výborne dopĺňať a „tvarovať“. Je to navyše všestranný a praktický kúsok, nevyhnutný pre dámsky biznis šatník. V súčasnosti nemusí byť kostým len univerzálny a formálny, ale naopak, môže odrážať aktuálne módne trendy a aj charakter nositeľky.

Tým, že sako možno nosiť nielen k nohaviciam z rovnakého materiálu, ale môžete ho tiež skombinovať s blúzkou a džínsami, je kostým a jeho variabilita skvelou investíciou. Kostýmové nohavice majú dnes veľmi praktický strih, sú obtiahnuté a končia pri členkoch, čo vyzerá výborne, keď kostým skombinujete s lodičkami a po práci pokojne aj s teniskami.

Trendom pri kostýmoch sú v súčasnosti aj nohavice širšieho strihu ušité vysoko do pása, štýlovo doplnené o opasok z rovnakej látky.

Nezabudnite na všestranné šaty

Šaty rôzneho strihu či farby, sú podobne ako kostým, už tradičným business oblečením. V prípade, že pracujete vo formálnejších oblastiach, akými sú právo, finančníctvo alebo administratíva, odporúčame puzdrové šaty v klasických farbách, ktoré sú už osvedčenou klasikou. Aj keď má každý zamestnávateľ vlastné pravidlá obliekania, vždy si do nich môžeme zakomponovať svoj osobný štýl.

Siahnuť môžete po nadčasových farbách ako je čierna, modrá či sivá, na jar tiež po neutrálnych farbách a počas letných mesiacov zase po uvoľnenejších kúskoch so vzorom, ktoré môžete pokojne využiť aj na slávnostnejšie príležitosti. Nezabúdajte, že kreativite sa medze nekladú.

Správne módne doplnky vedia spraviť divy

Ak chcete vyzerať „chic“, oživte svoj pracovný outfit napríklad širším opaskom, ktorý dokáže vytvoriť krásnu líniu. Štýlové opasky si môžete obliecť k šatám alebo ich skombinujte s puzdrovou sukňou a rolákom. Skvele ukážu aj na oversize svetroch a kabátoch. 

Ak chcete zaujať šperkom, siahnite po jednom, avšak výraznom kúsku, alebo stavte na malé, minimalistické náušnice. Kabelkám túto sezónu vládnu nielen väčšie modely do ruky, ale aj elegantné ruksaky.

FOTO: pinterest.com, Twinset, cellbes.sk, VERO MODA, Giuliett, mClasse – Marc Cain, mClasse – Riani, mClasse – Airfield

Pridaj komentár