Po úspechu komédie Jiřího Vejdělka Posledná aristokratka, ktorú nakrútil podľa knižnej predlohy jedného z najpredávanejších súčasných českých autorov Evžena Bočka, dorazilo 25. januára 2024 do slovenských kín ďalšie pokračovanie príbehu rodiny Marie Kostkové z Kostky. Aristokratka vo vare opäť ponúkne divákom množstvo vtipných situácií, ktoré so sebou prináša  „aristokratický“ život na rozpadajúcom sa zámku.

Dej pokračovania úspešnej komédie sa posunul zo zimnej romantiky do rozkvitnutej jari a v hlavných úlohách sa opäť objaví mladá aristokratka Marie (Yvona Stolařová), jej rodičia Vivian a Frank (Tatiana Dyková a Hynek Čermák) a ich „služobníctvo“: kuchárka (Eliška Balzerová), údržbár (Pavel Liška) a kastelán (Martin Pechlát). „Druhé časti alebo pokračovanie filmov ja osobne nemám veľmi rada. Našťastie sa ale v tomto scenári objavilo niekoľko nových a veľmi výrazných postáv, ktoré život na zámku osviežia svojou prítomnosťou a zároveň spôsobia nemalé problémy,“ prezradila Eliška Balzerová. Jej postava pani Tichej sa podľa reakcií fanúšikov stala jednou z najobľúbenejších. „Od premiéry v roku 2019 mi vďaka nej fanúšikovia Aristokratky často nosia namiesto kvetov fľašu orechovky. „Mám už dosť slušné zásoby,“ dopĺňa predstaviteľka zámockej gazdinej s dokonalou trvalou, ktorej jemnú „špičku“ milujú diváci všetkých vekových kategórií.

Jednou z nových postáv je živelná pohroma menom Deniska. „Deniska príde na zámok, kde je podľa nej strašná nuda a nemá do čoho pichnúť, a tak si začne zábavu vyrábať sama. Organizuje prehliadky pre návštevníkov, ktorým rozpráva úplné nezmysly. Okrem toho sa skamaráti s Maxom, takže Marie začne samozrejme žiarliť. Nebude to s ňou skrátka jednoduché,“ vysvetlila s úsmevom Simona Lewandowska, ktorej postava na filmovom plagáte tieto slová len potvrdzuje.

Okrem Denisky sa diváci môžu tešiť aj na pána Švába z hygieny a jeho priateľku v podaní Tomáš Jeřábek a Petra Nesvačilová. „Moja postava je Vostrá. Šárka Vostrá. Miestna chiropraktička. Profesionálka, ktorá miluje pána Švába,“ popísala svoju úlohu Petra. „No a Šváb je taký upätý a zásadový, ale vo vzťahu skôr oddaný, až taký podpapučový typ, dalo by sa povedať,“ dopĺňa Tomáš.

Tvorcovia majú prichystané aj ďalšie prekvapenia a novinky. „Občas nás bolo pred kamerou naozaj veľa a ja som bol fascinovaný, ako Jirka Vejdělek stíhal zaznamenať každý detail. Každému z nás dával nejaké pripomienky, aby sme sa vo výsledku zladili. Nechápem, ako dokáže všetko vidieť, je výborný,“ zveril sa predstaviteľ obľúbenej postavy hypochondrického údržbára pána Krásu Pavel Liška.

Tvorcovia pripravovali film opäť najmä na juhomoravskom zámku Milotice, kde sa celá Aristokratka zrodila, a kde sa už stala aj súčasťou prehliadok. Spisovateľ Evžen Boček je v Miloticiach totiž kastelánom. „Samozrejme to bola prvá voľba. Okrem puncu autenticity sú pán Boček a jeho manželka úžasní hostitelia a vo všetkom nám vyšli v ústrety. Nemohli sme si vybrať lepšie,“ objasnil režisér filmu Jiří Vejdělek to, prečo sa nakrúcalo práve v Miloticiach.

„Na ďalšie filmové pokračovanie svojho príbehu som veľmi zvedavý. Čítal som scenár a zdá sa mi, že je to tentokrát také ráznejšie, ostrejšie, že je tam oveľa viac fórov. Myslím, že sa to s nástupom Denisky ešte viac odpichne,“ uzavrel kastelán, spisovateľ a milá duša tohto projektu Evžen Boček.

Distribútorom je spoločnosť Forum Film

Pridaj komentár