Helena Tomková prichádza po dlhšom čase opäť pred kamery verejnoprávnej televízie. Relácii Peniaze prepožičia tvár ako moderátorka a bude sa na nej podieľať aj autorsky. Ako podtitul „Všetko čo potrebujete vedieť o (svojich) peniazoch“ prezrádza, relácia Peniaze má ambíciu pomáhať televíznym divákom naučiť sa starať o svoje financie. „Sústredíme sa na to, aby ľudia osobne alebo v rámci svojich biznisov, mali vždy plnú peňaženku,“ hovorí o formáte Helena Tomková.

Pravidelná týždňová relácia bude aj tentoraz venovaná všetkým, ktorí nemajú tisíce na platenie finančných poradcov či účtovníkov. Pomôže im porovnať hypotéky, odložiť splátky úverov či podať daňové priznanie. Divákov naučí vyznať sa v spleti nových zákonov, nariadení a vyhlášok.

Dôležitý priestor na vysvetľovanie otvorilo relácii obdobie pandémie a s ňou spojené množstvo nových pravidiel. Bežný divák preto dostane základné rady, ako sa postaviť k témam, ktoré ho v súvislosti s peniazmi trápia. „Zároveň nájde vysvetlené aj opatrenia od štátu. Niekedy sa v nich nevyznajú ani účtovníci a finanční poradcovia. Preto je najvyšší čas pomôcť ľuďom odpovedať na otázky, ktoré ich zaťažujú a zorientovať ich v neprehľadnej situácii,“ vysvetľuje Helena Tomková a pokračuje, ako sa do tvorby relácie môžu aktívne zapojiť aj samotní diváci: „Budeme veľmi radi, ak sa budú na nás prostredníctvom nášho webu a sociálnych sietí obracať a posielať nám spätnú väzbu. Pýtať sa, čo je pre nich zaujímavé, čo by radi videli a čo by sa potrebovali dozvedieť,“ dodáva.

Okrem odborníkov, inšpirujúcich podnikateľov i bežných ľudí dostanú v relácii PENIAZE priestor aj známe tváre. V prvej časti herečka Slovenského národného divadla Diana Mórová prezradí, čo jej z finančnej stránky pomohlo zvládnuť pandemickú situáciu.

Reláciu Peniaze bude vysielať RTVS od 4. mája 2021 každý utorok, vždy po 22:25 hod. na Jednotke, v repríze každý piatok o 15:45 hod. a v archíve RTVS.

Helena Tomková je moderátorka a autorka námetu relácie Peniaze. Je prvou slovenskou autorkou, ktorá na televízne obrazovky priniesla ekonomické relácie poradenského a spotrebiteľského zamerania. V rokoch 1998 – 2004 pôsobila v spravodajstve TV Markíza ako ekonomická redaktorka Televíznych novín. Od roku 2000 autorsky viedla tímy relácií A-KREDIT (TV Markíza 2000 – 2004), BIZNIS IN (TV Markíza 2002 – 2004), DÔCHODKY OD A PO Z (2004), PENIAZE (RTVS 2008 – 2010) a spoločenskú reláciu Showtime! (Markíza 2001 – 2003). Je absolventkou Obchodnej fakulty Ekonomickej univerzity v Bratislave a v rokoch 2003 – 2008 absolvovala štúdium práva na Právnickej fakulte Univerzity Komenského.

Ako novinárka sa zúčastnila na viacerých zahraničných stážach, konferenciách a odborných pobytoch organizovaných orgánmi EÚ a tretím sektorom v Európe a v USA. V súčasnosti manažuje komunikačnú a kreatívnu agentúru Media Central, s. r. o.

FOTO: Relácia Peniaze

Pridaj komentár