Fanúšikovia obľúbeného gastronomického cestopisu Cestou necestou sa môžu na obrazovkách Jednotky tešiť na novú sériu plnú výnimočných chutí, inšpiratívnych príbehov našich krajanov a krásnych zákutí sveta. Štáb relácie zavedie aj v novej sérii divákov RTVS každý piatok večer (pravidelná repríza bude v soboty popoludní) do 16 destinácii od Balkánu po Južnú Ameriku, aby prostredníctvom televíznej obrazovky spoznali nové kultúry a zvyky týchto miest.

Očami Slovákov, ktorí dlhodobo žijú za hranicami Slovenska, spoznáme nové i dobre známe lokality a s nimi spojené miestne tradície, kultúru a gastronómiu. Prostredníctvom svojich skúseností divákom ukážu, ako vonia a chutí ďaleký svet. Diváci tak budú môcť každý piatok večer navštíviť Bosnu a Hercegovinu, Zanzibar, Burundi, Nepál, Júlske Alpy, Nikaraguu, metropoly ako Istanbul, Atény či Rio de Janeiro a ďalšie mestá a krajiny.

V novej sezóne divákov pozveme aj do známej (Zanzibar) i úplne neznámej (Burundi) Afriky, Nepálu i Indie a skončíme v Amerike. „Ukončili sme dvojmesačné putovanie od Balkánu po Indiu a vo februári nás čaká Stredná a Južná Amerika. Za uplynulé dva mesiace sme zažili mesto počas teroristického útoku v Istanbule, veľkú chudobu a kriminalitu v Burundi, hrozbu eboly v Zanzibare, spánok na doske v Indii, ale hlavne sme stretli množstvo fantastických Slovákov, ktorí našli odvahu a chuť hovoriť na kameru a ukázať nám vône a chute miest, kde žijú. Diváci sa majú naozaj na čo tešiť,” sľubuje cestovateľ, autor a režisér Cestou necestou – Tibor Patay.

Divákov bude nepálskym Káthmandú sprevádzať aj Dorota Nvotová, v časti z chudobného afrického Burundi zasa uvidíme okrem tradičných pokrmov aj časti projektov profesora Krčméryho, ako napríklad miestnu školu a v Indii si zas vyskúšame úplne pravý hippie život.

Pridaj komentár