S narastajúcou popularitou pohodlnej módy nielen na domáce nosenie a športovanie, sa pánske tepláky čoraz viac dostávajú na výslnie a nosia sa už takmer všade. Teda samozrejme okrem formálnych udalostí, nakoľko určite nepatria do divadla a ani na svadbu, tam sú totiž stále faux-pas.

Tepláky nabrali na elegancii, čoho dôkazom sú rozmanité farebné prevedenia, materiály, ale aj strihy. Ak máte pocit, že sa v záplave toľkých možností strácate a neviete, ako si vybrať vhodné tepláky, máme pre vás pár rád, čo si pri ich nákupe všímať.

Aký materiál je na tepláky najlepší?

Najčastejšie sa v obchodoch môžete stretnúť s bavlnenými teplákmi, ale na trhu sú aj syntetické materiály, ako napríklad polyester, prípadne kombinácia bavlny a polyesteru. Pozrieme sa teraz spolu na to, aké plusy a mínusy tieto materiály majú, aby ste si vedeli vybrať, čo vám bude najlepšie vyhovovať.

Výhody bavlnených teplákov

Čo sa týka pohodlia, bavlna jednoznačne poskytuje svojmu nositeľovi najvyšší komfort, pretože je menej abrazívna ako napríklad polyester. Čo to znamená v praxi? Najmä to, že eliminuje prílišné trenie o pokožku, takže sa nosí príjemne aj ľuďom s kožnými problémami. Bavlna je príjemne savá a pokožka v nej bez problémov dýcha. Dôležité je vyberať kvalitnú bavlnu, ktorá dobre drží tvar, aby ste nepôsobili na verejnosti neupravene.

Plusy a mínusy syntetických tkanív

Polyesterové tepláky vám vydržia roky, pretože polyester fantasticky odoláva opotrebovaniu, je pružný a rýchlo schne. V porovnaní s bavlnou nie je taký priedušný a neabsorbuje vlhkosť alebo pot.

Veľmi obľúbenou možnosťou je kombinácia bavlny s polyesterom, pretože táto zmes využíva kladné vlastnosti oboch materiálov. Polyester vás zahreje viac ako bavlna, čo oceníte v chladných dňoch, no zároveň sa menej krčí a nie je takisto náročný na údržbu.

Ktorý strih si vybrať?

Vhodný materiál je len polovica úspechu. Potrebujete ešte vhodný strih. Ten si vyberajte nielen podľa svojej postavy, ale aj podľa toho, kam sa v teplákoch chystáte. Dávno totiž neplatí, že v nich môžete sedieť len doma na gauči alebo sa v nich potiť pri obľúbenom športe.

Dnes môžete v teplákoch bez problémov vyraziť aj do mesta – stačí si len zvoliť elegantnejší strih. Veľmi sofistikovane pôsobia pánske tepláky v strihu slim fit, ktoré vám v kombinácii s tmavšou farbou, ideálne čiernou, sivou alebo tmavomodrou, prepožičajú trendový imidž.

Na voľnočasové aktivity zase určite oceníte dokonalú pohodu a voľnosť, preto si môžete pokojne zvoliť niektorý z voľných strihov, ktorý nebude žiadnym spôsobom limitovať váš pohyb. Milovníci praktickej módy môžu dať šancu aj teplákovým kapsáčom.

Treba vedieť, kde nakupovať

Keď už viete, aké strihy a materiály hľadať, poradíme vám, kde nájdete moderné pánske tepláky za výhodné ceny. Chcete si doplniť šatník o nové a trendové kúsky? Navštívte internetový obchod Bolf.sk a doprajte si nové štýlové a zároveň dostupné oblečenie. Už viete, čo si vyberiete?

Pridaj komentár