Fotograf Alexander Petrosyan strávil roky a roky objavovaním a dokumentovaním úrovne Petrohradu, ktorý predstavuje nekonečný zdroj inšpirácie. Jeho široká kolekcia fotografií – nielen krásna, ale aj groteskná – pozýva diváka nahliadnuť zvonku, ale aj dovnútra nepredvídateľných ruských ulíc bez žiadnej cenzúry, zhliadnuc na spoločné a sociálne aspekty, ktoré na vyleštených pohľadniciach či v cestopisoch, len ťažko uvidíme.

Myslíte si, že poznáte Rusko? Tieto fotografie vás presvedčia o tom, že ani zďaleka nie!

Petrosyan dostal svoj prvý fotoaparát ako darček k narodeninám, keď mal 12 rokov. Odišiel a vrátil sa k fotografii viackrát, než sa v roku 2000 stal profesionálnym fotografom. Jeho najväčším zdrojom inšpirácie sú ulice Petrohradu, v ktorom žije celý svoj život.

Od čias Ruského cárstva, cez zničenie Druhou svetovou vojnou a znovuzrodenie Ruska Vladimirom Putinom, je mesto je plné histórie. Alexander pozná každý jeden jeho kút naspamäť: „Toto je môj svet“, hovorí.

Dnes, fotoreportér na plný úväzok, neopúšťa svoj domov bez fotoaparátu a záložnej batérie. „Vnímanie a prezieravosť je závislá na mnohých rôznych faktoroch“, tvrdí. „Ale ak je snímka vytvorená s určitou energiou, divák ju každým pohľadom na ňu pocíti“.

Political meeting of people in St.Petersburg Russia

Pridaj komentár