Aj keď nie sú samozrejmosťou každej domácnosti, rastlinné mlieka si môže vychutnať úplne každý. Sú nutnosťou pre vegánov a aj pre tých, ktorí trpia intoleranciou na laktózu alebo alergiou na bielkoviny. Hneď tri alternatívy rastlinných mliek sú súčasťou atraktívnej ponuky obľúbeného reťazca kaviarní Costa Coffee. Vedeli by ste si vybrať to vaše?

Mandľové mlieko

Je skvelou náhradou živočíšneho mlieka, ktoré obsahuje laktózu. Siahnuť po ňom môžu aj alergici na mliečnu bielkovinu, laktózu či vegáni. Chutnou voľbou je aj pre ľudí, ktorí si chcú udržať štíhlu líniu, pretože v ňom nie je pridaný cukor, čím si udržuje nízky glykemický index. Práve pomalé uvoľňovanie energie môže byť vhodnou voľbou aj pri cukrovke.

Okrem toho, vďaka obsiahnutému vitamínu D, pôsobí mandľové mlieko prevenčne aj proti Alzheimerovej diagnóze, znižuje vysoký krvný tlak a blahodarne pôsobí na nechty, vlasy a pleť. Jeho jemnú chuť si môžete teraz vychutnať vo výbornej kombinácií s kávou v Costa Coffee.

Ovsené mlieko

V prípade, že hľadáte vhodnú alternatívu kravského mlieka, ovsené mu bude neutrálnou až jemne nasladlou chuťou najpodobnejšie. Vynikajúce spojenie tvorí aj s latté, ktoré si takto môžu dopriať aj ľudia s intoleranciou na laktózu a orechy. Mimo latté bude vaša šálka plná vitamínu D, vápnika i betaglukánu, ktorý napomáha udržiavať zdravé hladiny cholesterolu.

Kokosové mlieko

Okúzli výraznejšou chuťou či hustotou, ktoré skvele ladia s kávou a tvoria neodolateľné krémové nápoje. Kyselina laurová, ktorú kokosové mlieko obsahuje, podporuje fungovanie imunitného systému a pôsobí protizápalovo. Rovnako dodáva aj energiu a množstvo vláknin, vďaka čomu si mlieko získalo veľkú obľubu u vegánov.

Pridaj komentár