Pacientska aliancia NIE RAKOVINE a Slovenský futbalový zväz sa pripájajú k celosvetovému hnutiu na podporu boja proti rakovine prsníka „PINK OCTOBER“ – Breast Cancer Awarenes Month. Spoločne vyzývajú Slovenskú  verejnosť, aby sa tiež pridala k Mesiacu osvety o karcinóme prsníka.

Každých 19 sekúnd na svete zistia niekomu rakovinu prsníka – najčastejšie ženské onkologické ochorenie, ktoré nám berie naše mamy, sestry, manželky a priateľky. Žiaľ, štatistiky ukazujú, že až jedna z ôsmich žien bude počas svojho života čeliť tomuto vážnemu onkologickému ochoreniu.

  • Na Slovensku výskyt rakoviny prsníka stále rastie. Predpokladaný počet žien, ktoré budú v tomto roku diagnostikované, je viac ako 3 000. Počet všetkých žien s rakovinou prsníka na Slovensku je viac ako 30 000.
  • Odhaduje sa, že ročne na Slovensku zomrie na rakovinu prsníka okolo 900 žien. No ak sa budú ženy venovať pravidelnému samovyšetrovaniu prsníkov a viac (aspoň 60 %) budú chodievať na preventívne mamografie, možno dosiahnuť zníženie počtu úmrtnosti o tretinu. Teda až 300 žien na Slovensku nemusí zomrieť zbytočne, môžeme ich zachrániť … Urobte to. Zachráňte svoje prsia – zachránite život!
  • Pacientska aliancia NIE RAKOVINE vyhlasuje na Slovensku Mesiac osvety o karcinóme prsníka a spolu so Slovenským futbalovým zväzom a ďalšími partnermi, sa kampaňou Ružový október pridáva k európskym i celosvetovým aktivitám, práve organizovaním osvetových i vzdelávacích akcií, ktoré majú upozorniť na toto ochorenie, vzbudiť záujem o prevenciu, podporiť hľadanie nových spôsobov liečby a vyjadriť solidaritu onko pacientkám a ich rodinám.

A aká je výzva našich reprezentantiek a reprezentantov? „My športovci -futbaloví reprezentanti a reprezentantky Slovenska vieme, že zdravie je na prvom mieste. Dnes podporujeme všetky naše ženy, ktoré bojujú s rakovinou prsníka a ich blízkych … Pridávame sa k pacientskej aliancii NIE RAKOVINE a odkazujeme našim mamám, babkám, sestrám, manželkám a priateľkám: „Starajte sa o svoje zdravie, pravidelne si kontrolujte svoje prsia! Nepodceňujte preventívne vyšetrenia. Zachráňte prsia -zachránite ŽIVOT! Povedzte aj vy NIE RAKOVINE PRSNÍKA!

Odkaz ženského tímu: Som športovkyňa, ale na prvom mieste som zdravá žena a chcem takou aj zostať. Preto sa venujem svojmu ženskému zdraviu, ku ktorému patrí pravidelné samovyšetrovanie prsníkov a v určitom veku aj mamografia. Odporúčam to aj Vám! Poznaj svoje prsia – zachrániš život! Podporujeme Ružový október a posielame silu všetkým dievčatám čo sa liečia na karcinóm prsníka. Pridajte sa aj vy … SPOLU povedzme NIE RAKOVINE prsníka!

Odkaz mužského tímu: Ročne na Slovensku stratíme až 300 našich matiek, manželiek, priateliek … známych aj neznámych žien, len preto, že išli neskoro na vyšetrenie prsníka. Ako športovci vieme, že zdravie je na prvom mieste. Preto odkazujeme všetkým ženám: Venujte sa pravidelnému samovyšetrovaniu prsníkov! Podporujeme Ružový október a hovoríme NIE RAKOVINE!

Pravidelné samovyšetrovanie prsníkov a mamografické vyšetrenie môže ročne zachrániť na Slovensku až 300 žien! Starajte sa o svoje prsia, podporte pacientky a ich blízkych.

Pridajte sa aj Vy k mesiacu osvety o rakovine prsníka, buďte príkladom a povedzte aj vy NIE RAKOVINE PRSNÍKA spolu s futbalovými reprezentantmi, reprezentantkami, onkopacientmi, zdravotníkmi a dobrovoľníkmi aliancie NIE RAKOVINE. Ďakujeme za Vašu podporu!

Jana Pifflová Španková, Patrik Herman, Bibiana Ondrejková, zakladatelia aliancie NIE RAKOVINE

Pridaj komentár