Polokošele mali v pánskej móde vždy svoje miesto a túto sezónu zažívajú obrovský boom. V rôznych farebných a štýlových obmenách sa čoraz viac dostávajú do našich šatníkov. Polokošeľa nie je módny výstrelok pre násťročných, alekúsok prekaždého muža.

Must-have každého šatníka? Zaručene štýlová polokošeľa! + VIDEO

Polokošele tento rok objavíte v ponuke známych fast-fashion značiek, ale aj v portfóliu popredných módnych dizajnérov. Nájdete ich aj v predajniach českej značky Le Premier, ktorá sa zaoberá šitím pánskej módy na mieru.

Označenie „polo“nevzniklo na základe kombinácii trička a košele, ako si mnohí myslia, ale z pomenovania konského póla. Ide o tradičný britský šport, ktorého súčasťou je aj striktne prepísaný úbor,v ktorom nesmie chýbať polokošeľa. Konské pólo má v obľube aj niekoľko celebrít na čele s princom Williamom a Harrym, hercom Sylvestrom Stallonem, Ashtonom Kutcherom a Bradom Pittom.

Zrod módneho velikána

Polo vždy patrilo medzi obľúbený kúsok vyššej vrstvy a aj v dnešnej dobe sa preto považuje skôr za elegantný kúsok. Čaro polokošele si v 20. storočí všimol aj René Lacoste, ktorý nebol spokojný s tým, v akom odeve sa do tej doby hrával tenis. V roku 1926 si preto na kurt obliekol polokošeľu s krátkym rukávom a neskôr spolu s André Gillierem založili značku Chemise Lacoste, dnes známu vďaka logu s krokodílom.

Pri výbere polokošele vždy dbajte na kvalitu a materiál použitý pri výrobe. V letných mesiacoch sa radšej sa vyvarujte polyestru. Polo na rozdiel od klasickej košele váš outfit odľahčí, no stále muzanechá istú dávku elegancie.

U gombíkov platí presný opak, než u sák. Posledný totiž vždy musí byť zapnutý. Za prehrešok sa považuje aj to, ak si zdvihnete golier. Ak už siahnete po štýlovej polokošeli, pokojne si môžete obliecť aj šortky, vďaka čomu sa aj v horúcich letných dňoch budete cítiť dobre.

Pridaj komentár