Žijeme v rýchlej a uponáhľanej dobe, kde relax a pohoda majú cenu zlata. Presne túto skutočnosť si veľmi dobre uvedomuje i inovatívna Nikola Žáková, ktorej sa podarilo vytvoriť miesto, kde relax a skrášľovanie fungujú v dokonalej harmónii. Vytvoriť salón s luxusnými službami bol odjakživa jej snom, ktorý sa dnes stal realitou. Aké služby salón ponúka a prečo nesie tak poetický názov? O aké služby majú zákazníci najviac záujem a čím je LaMére cosmetic salon iný ako všetky ostatné? Nielen to, ale i množstvo ďalších zaujímavostí sa dozviete v exkluzívnom rozhovore s Nikol Žákovou, exkluzívne len pre M magazín.sk

Elixír krásy, prameň večnej mladosti a mnohé ďalšie artefakty, boli pre ľudí lákadlom už od nepamäti … a prakticky je tomu až dodnes. Ako by si charakterizovala krásu ako takú?

Krása je v každom z nás. Spoznala som vo svojej práci mnoho žien aj mužov, a nie každý z nich bol tip-top krásny. Ale tak, ako ma učili moji rodičia, musíme sa pozrieť aj do vázy, nielen na jej zovňajšok a krásny obal. Práve vo vnútri je to skutočné – krása, ktorá nás má charakterizovať, pretože všetko raz pominie, ale naša duša ostáva krásna po celý čas.

Nikol, vieme že ti krása a učarovala natoľko, až si založila vlastný kozmetický salón LaMére. Čo tento názov znamená a prečo si si ho vybrala? Zvažovala si aj iné alternatívy pre pomenovanie salónu?

Tento salón bol vždy mojím snom. Miesto, kde ženy a aj muži chodia odpočívať. Žijeme v uponáhľanom svete a ja som vždy bola tá, čo dokázala okolie spomaliť. Názov LaMére znamená v preklade Matka. Mama. Vymyslel ho môj priateľ, nakoľko stále tvrdí, že moje klientky sa majú u mňa ako u maminky. Pred týmto názvom boli samozrejme aj iné, ako napríklad Nial salon, Cattaleya, ale všetky mi boli také cudzie. LaMére salon som „JA“. A to je na tom to najkrajšie.

Niekedy stačí len okamih a nápad je na svete. Kedy ti napadlo založiť vlastný kozmetický salón? Prečo si sa rozhodla ísť práve touto cestou?

LaMére cosmetic salon bol môj sen už dlhé roky. Myslím, že prvý pocit, že chcem ísť týmto smerom, sa vo mne odohral už pred pubertou. Je to možno neuveriteľné, ale ja som sa nikdy nemusela hľadať, čo chcem byť keď vyrastiem. Vedela som to vždy. Salón som si založila, pretože som mala pocit, že teraz je tá doba, kedy môžem ľudom ukázať veľký kus seba a pracovať na vlastnom sne a nie na sne iných ľudí. Veľa ľudí v dnešnej dobe neurobí nič, aby si svoje sny skutočne splnili. Majú strach a ten im bráni. Aj ja som mala, ale ak človek nič neurobí, myslím, že to bude raz ľutovať. Mám krásne motto: tam kde končí strach, začína život.

Osloviť zákazníkov a ponúknuť im prvotriedne služby je dnes veľmi dôležité. Aké služby salón ponúka? Popísala by si nám portfólio salónu LaMére?

Nakoľko som v salóniku sama, tak nerobím veľa vecí. Som zástanca toho, že ľudia potom doplácajú na kvalitu. Ponúkam tri hlavné služby. Kozmetické ošetrenia francúzskou kozmetikou Sothys Paris a tiež Bernard Cassiere, ktorý tiež patrí k Sothysu. Sú to prevažne relaxačné ošetrenia pleti so širokou škálou kozmetických kúr, od protivráskovej až po hydratačnú. Riešim samozrejme aj problematickú pleť a každému klientovi, ktorý má záujem, ušijem starostlivosť na mieru. Druhá moja služba je PhiBrows – tetovanie obočia. Je to japonská metóda, ktorá bola pretvorená na európsky typ žien a pokladá sa za najprirodzenejšiu techniku na svete. Je to takzvané chĺpkovanie. Po tejto metóde sa nevytvárajú chrasty, nekrváca to a ženy odo mňa môžu ísť kamkoľvek bez toho, aby mali strach, že sa na nich ľudia budú zhrozene pozerať. Tetuje sa po celý rok bez obmedzenia. Samozrejme, ako pri každom zákroku, aj tu existujú kontraindikácie, ako sú napríklad tehotenstvo, zlé riedenie krvi, epilepsia a pod. Je tiež veľmi dôležité spomenúť, že PhiBrows tetovanie nebolí a tak z toho určite netreba mať obavy. Tretia služba je taktiež veľmi obľúbená. Je to AromaTouch masáž s esenciálnymi olejmi od DoTTERA. Je to relaxačná masáž, pri ktorej sa masíruje chrbát, chodidlá a dlane. Je to vhodné dokonca aj pre detičky. Odporúča sa všetkým, ale najmä ľudom po operáciách, ľudom s depresiami, tým, ktorý majú veľa práce alebo proste len milujú relaxovať.

Na zdravie a krásu si dnes potrpí azda každý. Zavítajú do tvojho salónu i páni? O aké kozmetické procedúry majú najčastejšie záujem?

Áno zavítajú. Nie je ich veľmi veľa, ale našťastie už aj páni si uvedomujú, že nie je dôležité len sa holiť a navoňať, ale aj starať sa o pleť, či celkovo o zdravie pokožky. Najčastejšie chodia na kozmetické ošetrenia, či už je to čistenie alebo protivráskové kúry. Takmer vždy pri tom zaspia a dokonale si tak oddýchnu. Môžem pánom len odporučiť.

Trendy sa menia prakticky každý deň. Aký je súčasný trend v kozmetickom priemysle? Aká novinka je aktuálne „IN“?

V dnešnom presýtenom svete, je už IN azda všetko, čo zdokonalí našu pokožku. Ale čo pozorujem, tak je to určite tetovanie, či už obočia alebo pier – sú to vlastne rôzne vpichovania kyseliny hyalurónovej do pokožky a pod. V dnešnej dobe si človek chce uľahčiť život a pritom vyzerať prirodzene. 3D mihalnice, napichávanie pier, tetovanie obočia alebo aj takzvané BB glow, je určite veľkým trendom práve pre takýchto ľudí. Ja, aj napriek svojmu veku, som stará škola. Napríklad pri kozmetike využívam minimálne množstvo prístrojov a tak isto nerobím s výnimkou tetovania obočia nič invazívne. V LaMére sa dajú vrásky, či iné malé nedokonalosti na pleti, riešiť aj príjemným spôsobom (úsmev).

Či je to móda alebo gastronómia, vždy sa ponúkajú zákazníkom sezónne novinky. Funguje to tak aj oblasti skrášľovania? Ktoré procedúry „letia“ v aktuálnej sezóne?

Áno, funguje to aj v tomto odvetví. V kozmetických ošetreniach sú nové vône, nové účinné látky, ktoré sú čerpané hlavne z ovocných či kvetových zdrojov. U mňa je to teraz grep a pomaranč. V lete sa totiž koža namáha slniečkom a všetci chcú hydratovať a detoxikovať. Ja robím dokonca špeciálnu očnú kúru s levanduľou a micro masáž s ľadovými guličkami. K tomu mám prispôsobenú hydratačnú kúru pre celú pleť, ktorá sa robí celá za studena. Pokožka sa tak pekne vzpruží a vy odchádzate svieže a hydratované. Hovorím tomu hydratačno-očná ľadová kúra.

Každý z nás má svoje obľúbené jedlo. Ktoré procedúry patria v tvojom salóne medzi najobľúbenejšie? Vyniká niektorá výrazne nad ostatnými?

Najobľúbenejšie kúry u mňa sú asi Hydra3HA alebo Bp3. Hydra kúra je na všetky typy pleti, avšak hlavne na suchú a dehydrovanú. Bp3 je protivrásková kúra so šafranom a seforou. Môže sa robiť už po 25 roku života, nakoľko ňou udržujeme vo forme kolagén a elastín. A samozrejme, v neposlednom rade je obľúbené klasické čistenie pleti. Tetovanie je u mňa číslo 1 a v tesnom závese je masáž.

Originalita sa predáva. V čom je salón LaMére špecifický? Akú „špecialitu šéfkuchára podávaš“?

Toto je pre mňa veľmi dôležité. Odlíšiť sa od iných salónov. Myslím, že kozmetickými kúrami či tetovaním, sa v dnešnej dobe asi veľmi neodlíšim. Avšak ja sa snažím ísť smerom, že sa klientka bude cítiť ako doma. Nie ako v salóne, kde musí nechávať svoje peniaze, aby mala krajšiu pleť, či pekné obočie. Mojou odlišnosťou je ľudskosť a pohoda. Nevytváram z môjho salónu luxusnú lóžu, ale ponúkam luxusné služby. A kto by nechcel mať luxusnú službu a cítil sa pritom ako doma? Prajem každému aby to zažil.

Žijeme v dobe neobmedzených možností a vysokých nárokov. Je náročné uspokojiť potreby dnešných zákazníkov?

Je to viac ako zložité. Kam sa len pozriete je kaderníctvo, kozmetika, nechty, obchody a veľká konkurencia z každej strany. Získať si dôveru klienta a hlavne si ju udržať, stojí veľa síl … ale ja to mám o to jednoduchšie, že sa klientky vlastne vracajú ako keby domov (úsmev).

Ako dlho už v tejto nesmierne dynamickej oblasti pôsobíš? Čo všetko sa v tejto sfére za toto obdobie najdynamickejšie zmenilo?

V tejto sfére pôsobím už 8 rokov. A za tú dobu pozorujem, že rok čo rok sa všetko mení. To, čo bolo minulý rok super, už dnes nahradí niečo celkom iné. Ruky kozmetičky vystriedali prístroje, ľudskú komunikáciu vystriedali telefóny a každý mesiac prichádzajú nové a nové fakty o kozmetike, či iných beauty odvetviach, čo je dobré a čo zas nie. Je to veľa, preto sa držím tých osvedčených spôsobov.

Všetko má svoje výhody aj nevýhody. Čo na svojej práci najviac zbožňuješ a čo ti až takú radosť nerobí?

Verte či nie, ja na mojej práci milujem všetko. Je to môj život. Ak by som mala vypichnúť jednu vec, ktorá mi naozaj robí veľkú radosť, tak je to každá spokojná žena či muž, ktorí odo mňa odchádzajú a opäť prichádzajú. Ten pocit, že viem, že niečo robím správne je na nezaplatenie.

Čo ťa na ženskej kráse najviac fascinuje?

Na krásu má každý iný pohľad. Mňa dokáže ohromiť každá žena, no každá inak. Jedna má krásne dokonalé obočie, druhá mihalnice, tretia zas vlasy. Pre mňa je každá niečím krásna. Je to možno klišé, ale je to naozaj tak. Viem to ako človek, ako žena, či ako kozmetička oceniť.

Niekedy sú to minúty, no niekedy až hodiny. Čo okrem trpezlivosti je pri tvojej práci absolútne nevyhnutné?

Pri tejto práci je okrem trpezlivosti dôležitý prístup a komunikácia. Ja som dokonca zástancom rýchlosti. Ak človek reaguje rýchlo a je komunikatívny, tak má istým spôsobom vyhraté. A samozrejme tá spomínaná ľudskosť je veľmi dôležitá. My ženy sme síce sebestačné a silné, ale taktiež nesieme niekedy so sebou príliš veľa starostí a u mňa aspoň na chvíľu odkráčajú za dvere salónu.

Pre koho je salón LaMére určený a akým spôsobom je možné si služby objednať?

Salón LaMére je určený naozaj pre každého dospelého človeka či každé dieťa. Deti chodia riešiť buď pleť alebo aromaTouch masáž a dospelý všetko. Objednať sa dá cez môj facebookový profil, instragram a samozrejme aj telefonicky.

Salón LaMére si obľúbili aj známe Slovenky, ako napríklad herečky Jana Kovalčiková, Broňa Kováčiková, Kristína Tormová a finalistka Miss Slovensko 2016 – Veronika Maťašová-Rajek

Pridaj komentár