Mohla to byť najzábavnejšia hra, akú kedy hrali … alebo prehrali. Každý týždeň Max a Annie organizujú zábavný „herný“ večer. Maxov charizmatický brat Brooks však pripraví tentoraz hru, akú ešte nezažili – riešenie záhadnej vraždy, pričom nezabudne ani na falošných gangstrov a federálnych agentov. Takže aj Brooksov únos je súčasťou hry … alebo nie?

Mohla to byť najzábavnejšia hra, akú kedy hrali! Aké rozuzlenie prinesie napínavý dej filmovej novinky Nočná hra?

Keď sa šesť súťaže chtivých hráčov rozhodne vyriešiť prípad a vyhrať HRU, postupne zistia, že ani táto „hra“, ani Brooks, nie sú úplne tými, čo si mysleli. Počas jednej chaotickej noci sa priatelia ocitnú až po uši v deji a každé nové zistenie obráti ich situáciu hore nohami. HRA nemá pravidlá, ani body a hráči netušia, kto ju ešte zdieľa s nimi …

Jason Bateman (Šéfovia na zabitie) a Rachel McAdamsová (Spotlight, Doctor Strange) sa predstavia v úlohách Maxa a Annie, ktorí každý týždeň organizujú domáci herný večer. Maxov charizmatický brat Brooks (Kyle Chandler – Zajtrajšie noviny – TV seriál) však pripraví hru, akú ešte nezažili – naplánuje riešenie záhadnej vraždy, pričom nezabudne ani na falošných gangstrov a federálnych agentov. Takže aj Brooksov únos je súčasťou hry… alebo nie?

Keď sa šesť súťaživých hráčov rozhodne vyriešiť prípad a vyhrať hru, postupne zistia, že ani táto „hra“, ani Brooks, nie sú úplne tým, čo si mysleli. Počas jednej chaotickej noci sa tak priatelia ocitnú až po uši v prípade a každé nové zistenie obráti situáciu hore nohami.

Max, jeho manželka Annie a ich štyria priatelia sa majú zúčastniť hry na vraždu, ktorú pre nich usporiadal Maxov brat Brooks. Ten chcel mať pred svojím mladším bratom vždy vo všetkom navrch a preto prisľúbil náruživým amatérskym hráčom nezabudnuteľný večer ďaleko nad rámec zvyčajných vedomostných súťaží, hádaniek a aktivít.

Keď sa o niekoľko minút ozbrojení gauneri vlámu do Brooksovho domu a odvlečú ho zviazaného a so zalepenými ústami, hostia zostanú celí vyjavení, ako realisticky vyzerala bitka, aký na smrť vystrašený sa javil Brooks a akí nemilosrdne drsní boli útočníci. Nemôžu uveriť, že to bolo len nafingované … možno preto, lebo nebolo.

Alebo bolo? Drsná, rýchla, nepredvídateľná a nefalšovaná komédia „Nočná hra“ využíva nový prístup – ako akčný thriller od prvého úderu po záverečné odhalenie núti divákov nielen sa smiať, ale aj hádať.

„Medzi naše najobľúbenejšie filmy patria mixy žánrov, pri ktorých sa publikum v jednej scéne smeje a hneď nato lapá po dychu,“ hovorí Jonathan Goldstein, ktorý režíroval „Nočnú hru“ v tandeme s dlhoročným kreatívnym spolupracovníkom Johnom Francisom Daleyom.

„Komédia funguje najlepšie vtedy, keď prekazíte očakávania,“ dodáva. „To isté platí pre dobrý thriller. Chceli sme, aby si diváci mysleli, že nás prekukli a potom ich nasmerovať tak, ako to vôbec nečakali.“

Čiernu komédiu Nočná hra prináša na plátna slovenských kín od 22. februára 2018 distribučná spoločnosť Continental film

Pridaj komentár