Slovenskú módnu značku TATRASVIT netreba azda nikomu na Slovensku predstavovať. Spoločnosť Tatrasvit Svit – Socks sa môže pochváliť Baťovskou tradíciou, ale i tým, že patrí medzi najväčších výrobcov ponožiek a pančuchových nohavíc. Firma nadväzuje na tradíciu pletiarskej výroby, ktorú zaviedol Tomáš Baťa.

„Módny Oscar“ v rukách legendárnej módnej značky TATRASVIT!!! Ktorý model bol ocenený prestížnou Zlatou fatimou?

Dnes Tatrasvit Svit – Socks zamestnáva približne 250 zamestnancov, ktorí vyrábajú takmer 3 milióny párov ponožiek pre deti a dospelých a 200 000 kusov pančuchových nohavíc pre ženy a deti. Takmer až 80 % z týchto produktov smeruje na export do zahraničia – najčastejšie Nemecka, Rakúska, Švajčiarska či Talianska.

Účasť značky TATRASVIT na podujatí Trenčín mesto módy, bola vzhľadom na jej dlhú tradíciu samozrejmosťou už od samých začiatkov tohto jedinečného módneho podujatia na Slovensku. Ináč tomu nebolo ani pri tohtoročnej oživenej trenčianskej módnej legende.

Výnimočnou kolekciou športových ponožiek, ktorá nesie názov Walker´s, chce spoločnosť osloviť predovšetkým mladých a ambicióznych ľudí, ktorí sa neboja vyčnievať z davu. Konzultantmi a poradcami týchto ponožiek boli samotní členovia Horskej záchrannej služby, ktorí sa v slovenských horách denne pohybujú. Nielen kvalitu, ale aj originálne estetické spracovanie tohto radu ponožiek, chce spoločnosť prinášať nielen na zahraničný, ale aj slovenský trh.

Kolekciu Walker´s však nespomíname náhodou. Práve modelom Diagram z tejto kolekcie, sa značka Tatrasvit Svit – Socks zapojila do súťaže o Zlatú fatimu na tohoročnom prestížnom módnom podujatí – Trenčín mesto módy.

Tento výrobok nakoniec uspel a v kategórii pančuchový tovar sa stal najlepším za rok 2017. S týmto ocenením je to v histórii spoločnosti už v poradí tretia Zlatá fatima. Pre spoločnosť nie táto cena nielen veľkou výzvou, ale i záväzkom do budúcna.

1 KOMENTÁR

Pridaj komentár