Radi by ste poznali ten pocit, okamih napätia, keď na chvíľu zhasnú svetlá v preplnenom módnom stane MQ VFW18, aby opäť v plnom lesku nad mólom zažiarilo logo rodinnej módnej značky ROZBORA COUTURE? Aj my s nedočkavosťou očakávame novú, doteraz ešte stále utajenú kolekciu jej tvorcu – Richarda Rozboru, pre nadchádzajúci rok 2019. Už šiesty rok sa rodinná módna značka kontinuálne prezentuje vždy so svojou najnovšou kolekciou na prestížnom viedenskom týždni módy a musíme podotknúť, že s veľkým úspechom. Prestížny termín – 16. september 2018 o 20:00, ktorým sa zatvárajú brány viedenského týždňa módy, bude patriť módnemu návrhárovi Richardovi Rozborovi a premiére úplne novej kolekcie značky ROZBORA COUTURE.

Módny návrhár Richard Rozbora so značkou ROZBORA COUTURE už šiesty rok stálicou na medzinárodnom módnom  podujatí vo Viedni!!!

Vizuál a podrobnosti jeho novej tvorby sú však do dnešných dní stále zahalené rúškom tajnosti. V exkluzívnom rozhovore špeciálne len pre M magazín.sk, sa nám však podarilo dozvedieť predsa len niečo viac. Aj keď je módny návrhár Richard Rozbora v tieto dni veľmi vyťažený a finišuje s novou módnou kolekciou, predsa len rád odpovedal na dve rýchle, no veľmi aktuálne otázky.

V akom štýle je aktuálna kolekcia módnej značky ROZBORA COUTURE?

Do ucelenej kolekcie pre rok 2019 som zaradil modely v pánskom štýle. Vyznačujú sa čistými líniami, s dôrazom na detail a sú opäť prudko nositeľné, komfortné, s možnosťou vzájomného kombinovania. Rád používam najkvalitnejšie materiály od prémiových európskych výrobcov a tie som zaradil aj do najnovšej kolekcie. Sú to hodváb, mäkká vlna, bavlnený zamat, plisovaný brokát, inovatívne a obľúbené úplety zo 100 % Merino vlny, elastický satén a ďalšie.

Dámy, ktoré poznajú Tvoju tvorbu, oceňujú jemnú eleganciu mestského štýlu s filozofiou Slow Fashion, ako i vysokú kvalitu profesionálne prepracovaných modelov s čistými líniami. Prezraď, aké farby v najnovšej kolekcii dominujú?

Na rozdiel od predchádzajúcej, ale stále aktuálnej kolekcie, kde som použil veselšie farby a hravé potlače, v tejto – pre budúci rok, som zvolil žiadané luxusné odtiene farieb. Sú medzi nimi: šedá, béžová, nugátová, zlatá, staroružová, ale aj svieža tyrkysová a tajomná smaragdová. … a nechýba ani večná čierna.

Módny návrhár  Richarda Rozboru, BA (Hons) je absolventom prestížnej UNIVERSITY OF THE ARTS LONDON CENTRAL ST.MARTIN’S (2001). Ako profesionál v móde je nositeľom mnohých domácich a zahraničných ocenení. Najnovšou medzinárodnou poctou je jeho členstvo v britskej Kráľovskej spoločnosti umení – RSA. Členstvo v prestížnej organizácii je ocenením doterajšej práce dizajnéra v módnej oblasti, za jeho vysokú profesionálnu úroveň, dosiahnuté úspechy doma aj v zahraničí, ktoré sa týkajú výroby, obchodu, ako i za ekologické a etické princípy. Ako reprezentant filozofie Slow Fashion rozširuje povedomie o ekologickej a dlhodobo udržateľnej móde, ktorú charakterizuje nadčasovosť a trvácnosť. Módna značka ROZBORA COUTURE a jej návrhár Richard Rozbora presadzujú etiku, slušnosť, férovosť, rešpektujú ekologické princípy, preferujú prirodzenú krásu, kultivovanosť, nenápadný luxus a komfort v jedinečnom prevedení.

Módna značka ROZBORA COUTURE má v ponuke a širokom sortimente od dizajnéra Richarda Rozboru štýlové a sofistikované modely v atraktívnom dizajne, vhodné pre bežné nosenie, biznis, či spoločenské príležitosti. Nechýbajú obľúbené elegantné úplety, hodvábne blúzky, pôvabné sukne, nohavice, kabátiky, trenčkoty, saká, nohavicové kostýmy, sukne a šaty.

Podľa módneho návrhára by žena mala byť žensky príťažlivá, šarmantná, jemne sexi a elegantná zároveň. Kvalita, štýl, nadčasová, udržateľná móda, výroba šetrná voči životnému prostrediu a vysoká profesionalita, to sú hodnoty, ktoré vo svojej móde Richard Rozbora uplatňuje.

Keďže najnovšia kolekcia pre rok 2019 bude mať medzinárodnú premiéru až na móle prestížneho viedenského týždňa módy dňa 16. septembra 2018, pripájame niekoľko fotiek stále aktuálnej kolekcie pre nadchádzajúce obdobie.

Najnovšia autorská kolekcia značky ROZBORA COUTURE pre rok 2019 bude predstavená 16. septembra 2018 o 20.00 na móle MQ VFW 18

FOTO: Thomas Lerch, Robert Rozbora

Pridaj komentár