Módny návrhár Fero Mikloško vo svojej najnovšej kolekcii vidí sebavedomú, sofistikovanú a zmyselnú ženu

709
Módny návrhár Fero Mikloško vo svojej najnovšej kolekcii vidí sebavedomú, sofistikovanú a zmyselnú ženu 1

 

Slovenská módna ikona Fero Mikloško predstavil svoju najnovšiu kolekciu na sezónu jeseň/zima 2015 v legendárnom V-Klube. Módny návrhár tak spojil viacero prvkov a inšpirácií. Samotný priestor klubu, ktorý si zachoval pôvodnú retro architektúru, vytvoril nezabudnuteľnú kulisu pre prepojenie jednotlivých dekád, kombinácií, materiálov a mix štýlov, ktoré módny dizajnér poňal výhradne v čiernej farbe, až na jednu výnimku.

 

Fero Mikloško vo svojej najnovšej kolekcii vidí sebavedomú, sofistikovanú a zmyselnú ženu

miklosko_fashion_design_mmagazin1

FOTO: Jena Šimková

Kontrast medzi vysokou eleganciou prezentovaných modelov a uvoľnenou atmosférou prostredia klubu prítomný hostia ocenili ako ďalší z originálnych nápadov návrhára pripraviť dokonale výnimočný zážitok. Módnu prehliadku otvárala slovenská topmodelka Viera Schottertová.

miklosko_fashion_design_mmagazin2“Čierna sa stala za niekoľko posledných sezón jednou z mojich obľúbených farieb, pričom ju nevnímam ako stereotypne univerzálnu, banálne základnú, či prehnane dramatickú. Aj keď som ju dlhšie obdobie vnímal ako okrajovú, dnes viem, že dokáže pôsobiť veľmi živo a optimisticky vďaka zaujímavej štruktúre látky, prepracovanému strihu, alebo efektne použitým aplikáciám. Ako nadčasovo elegantná, zmyselne zvodná a postave lichotiaca si našla neporaziteľné miesto v každej módnej dekáde a nepochybne nájde opäť v mnohých ďalších – čo cítim rovnako, keď rozmýšľam o mojich budúcich kolekciách.” Fero Mikloško.

miklosko_fashion_design_mmagazin3Módny návrhár Fero Mikloško sa túto sezónu nechal inšpirovať obdobím na konci sedemdesiatych a na začiatku osemdesiatych rokov. Toto obdobie je pre dizajnéra charakteristické jemnou dekadenciou, zmyselnosťou, dramatickosťou a feminizmom. Návrhár čerpal predovšetkým zo spomienok na slávne filmové obdobie, seriálové herečky, spevácke divy hudobných pódií a modelky prestížnych magazínov.

miklosko_fashion_design_mmagazin4Fero Mikloško vo svojej najnovšej kolekcii vidí sebavedomú, sofistikovanú a zároveň zmyselnú ženu, ktorá s prirodzenou eleganciou nosí tie najodvážnejšie strihy ako napríklad sieťovanú pelerínu, kratší kabátik z kožušinových pásov, rovný a dlhý patchworkový kožuch, transparentnú blúzku, filtrované sukne, či transparentné ornamentové večerné šaty.

miklosko_fashion_design_mmagazin5Sofistikovaná žena podľa Fera Mikloška nešetrí na svoj luxus kvalitnými materiálmi ako sú hodvábna organza, lurexové buklé, hodvábny dišes, hebká vlna, jemná koža, či saténová čipka. Miluje nápadné aplikácie ako sú zamat, tyl, flitre, lesklé triasne a prirodné kožušiny z líšky, či králika. A rozhodne nezabúda na efektné doplnky ako vysoké kožené rukavice, lakovaná kožená kabelka alebo dlhú kožušinovú štólu. Deň a večer sú pre ňu rovnako dôležité, keď chce predviesť svoj osobitý štýl a každú príležitosť premeniť na nezabudnuteľnú.

miklosko_fashion_design_mmagazin6 miklosko_fashion_design_mmagazin7 miklosko_fashion_design_mmagazin8 miklosko_fashion_design_mmagazin9 miklosko_fashion_design_mmagazin10FOTO: Boris Džurnák

Miklosko Fashion Design jeseň/zima 2015

miklosko_fashion_design_lookbook_mmagazin1 miklosko_fashion_design_lookbook_mmagazin2 miklosko_fashion_design_lookbook_mmagazin3 miklosko_fashion_design_lookbook_mmagazin4 miklosko_fashion_design_lookbook_mmagazin5FOTO: Jarka Črepová

Pridaj komentár