Česká síťovka sa stala opäť silným hráčom na domácom trhu! Značka si od roku 2012 prešla mnohými zmenami a to pod vedením talentovanej podnikateľky Karolíny Pechovej. Predtým sa na trhu objavili i iní výrobcovia, no bohužiaľ sa im nepodarilo presadiť.

„Mám svoju vlastnú filozofiu: zo všetkého čo robím, chcem mať dobrý pocit,“ uznala Karolína Pechová. Práve táto skutočnosť je základom jej úspechu.

„Je pre mňa dôležitý každý zákazník a to bez ohľadu na typ „síťovky“ či zakúpené množstvo. Práca ma baví a rovnako i mojich spolupracovníkov,“ dodala Karolína.

„Síťovka“ uzrela svetlo sveta už v roku 1926, kedy ju začal vyrábať český podnikateľ Vavřín Krčil. Výroba „síťoviek“ bola pravá ručná práca. Z hodvábnej priadze ju ručne vyrábali robotníčky.

Ľudia si ich rýchlo obľúbili, pretože tieto tašky boli zložiteľné a lacné. Následne sa začali sa vyrábať „síťovky“ všetkých možných druhov. Niektoré slúžili na nákup a niektoré boli dokonca módnym doplnkom a ženy ich nosili na prechádzky. Boli tiež vhodné na šport a voľný čas.

Ich objav bol prevratný, no bohužiaľ Vavřín Krčil zrejme nemal dostatok finančných prostriedkov k získaniu medzinárodného patentu. A tak sa „síťovka“ dostala i do zahraničia. Nie je divu, že sa štandardne používala v Európe, ale fakt že sa pomerne rýchlo dostala i do severnej Afriky, je vskutku záhadou … V rokoch 1948 – 1989, sa „síťovky“ objavovali v uliciach naplnené čerstvým ovocím a zeleninou, fľašami s pivom a na Vianoce sme v nich mohli vidieť i kaprov.

V spomínanom roku 2012 však začína ich nová etapa, v rámci ktorej túto českú legendu oživila úspešná podnikateľka Karolína Pechová pod značkou Česká síťovka. Úspech značky zrkadlí neustále sa rozširujúce portfólio produktov, ako i tisícky spokojných zákazníkov.

Značka dnes vyrába tašky na mieru, pričom každá z nich je originál. Česká síťovka má už dnes tisícky fanúšikov a jednotlivé produkty si našli obľubu či už ako módny doplnok, každodenná praktická pomôcka alebo reklamný predmet, ktorý poteší rodinných príslušníkov, kamarátov, klientov alebo zákazníkov. Darčekové „síťovky“ vyrobené podľa požiadaviek už potešili tak známe spoločnosti ako SKANSKA, ALLIANZ, O2, Kofola a mnohé ďalšie.

Komu kúzlo, dizajn alebo jednoducho nostalgia týchto „síťoviek“ učarovala, môže si ich veľmi jednoducho zakúpiť na e-shope značky, alebo priamo v predajniach WineFood Market, Sklizeno, Country life a ďalších.

Česká síťovka spolupracuje, okrem mnohých šikovných krajčírok a šičiek, aj so sociálnou firmou dielňa U Krejčíků v Mělníku, chránenou dielňou Šťastný domov v Líšnici, dielňou Šance pro Tebe v Chrudimi, dielňou Joker v Náchodě a Farní Charitou v Kralupech nad Vltavou.

Česká síťovka tak okrem ochrany životného prostredia dáva prácu nesmierne šikovným handicapovyným zamestnanom v chránených dielňach, ktorých šikovné ruky hovoria za všetko.

A aké sú prednosti novodobej „síťovky“? Je ľahká, štýlová, dá sa zložiť a tiež vyprať … je proste geniálna!!!

Pridaj komentár