S otvorením vianočných trhov, pozýva značka ROZBORA COUTURE na jedinečný trojdňový event „Stretnutie s dizajnom“, v priestoroch francúzskej školy módneho biznisu MOD‘ SPE PARIS CENTRAL EUROPE na Hviezdoslavovom námestí 20, na 3. poschodí v Bratislave v dňoch 30. novembra, 1. a 2. decembra 2022 od 16.00 do 20.00.

Tradičné Popoludnie s módou, ktoré pravidelne organizuje pre priateľov a fanúšikov udržateľnej a limitovanej módy rodinná módna značka ROZBORA COUTURE, je rozšírené o účasť viacerých dizajnérov a šperkárov. V týchto dňoch sa výnimočne môžete stretnúť a zoznámiť aj s tvorbou viacerých návrhárov a výrobcov šperkov.

Príďte sa napríklad len sa porozprávať a využiť tak možnosť poradiť sa s profesionálnymi módnymi dizajnérmi. Zároveň môžete využiť možnosť mimoriadne v tento deň veľmi výhodne kúpiť za ateliérové ceny kúsky originálnych modelov, ktoré s láskou vytvárajú módni návrhári Richard Rozbora, Alexandra Vidič a Mária Štraneková, ako aj kúpiť si darčeky pre svojich milovaných.

Ceny budú skutočne neodolateľné! Zoberte so sebou aj svoje priateľky a známych a strávte spolu s nimi príjemné popoludnia s módou. Nebude chýbať ani čaša dobrého vína.

RICHARD ROZBORA

Richard bol s módou spätý už ako dieťa. „Údajne som chcel robiť módu odmalička a nemal som vraj žiadnu inú alternatívu,“ hovorí Richard Rozbora. „Po rozdelení Československa sa naša rodina presťahovala z Prahy do Bratislavy. Mal som pred sebou posledné dva ročníky na gymnáziu a chcel som ísť na vysokú školu. Samozrejme, že som vyskúšal aj prijímačky na VŠVÚ. Začala ma pripravovať akademická maliarka Iveta Ledererová. Nakoniec som sa na VŠVÚ nedostal, bol som vraj príliš mladý,“ smeje sa sympatický návrhár.

A tak sa rozhodol a vyskúšal STU v Bratislave. „No a tam som sa dostal na architektúru, ktorej som sa venoval dva roky,“ vysvetľuje ďalej. Po tomto období odišiel otec pracovať ako diplomat na Cyprus. „Našiel tam vysokú školu, kde sa dal študovať módny dizajn,“ hovorí Richard. Počas prvého ročníka tohto štúdia bol odbornou komisiou vybraný ako talent pokračovať v štúdiu dámskej módy na Central St. Martin’s College of Art & Design v Londýne, ktorú ukončil v roku 2001. Najskôr chvíľu pôsobil v Prahe vo francúzsko-belgickej spoločnosti, kde ako návrhár viedol líniu couture.

Táto aktivita ho utvrdila, že si s bratom Robertom založili vlastnú značku na výrobu dámskych biznis odevov, dámskych hodvábnych šatiek a pánskych hodvábnych kravát. Prvú autorskú prehliadku mal v bratislavskom Hoteli Devín v komornej atmosfére. Odvtedy už uplynul nejaký čas a dnes má showroom v centre Bratislavy.

Módny biznis je podľa neho skutočne náročný a veľkú úlohu pre neho zohráva etika v móde a v podnikaní. Mnohí ľudia si to neuvedomujú, že móda je pre dizajnérov nie len o nejakom predstavovaní, je to v prvom rade náš chlebík,“ hovorí a zároveň dodáva, že aj v móde je veľmi dôležitá etika a čestnosť.

ALEXIS VIDIC MILLINERY

Pochádza z Bratislavy. Vyštudovala Strednú priemyselnú školu odevnú v Bratislave, odbor odevníctvo. “Ku klobúkom som sa dostala úplnou náhodou,“ hovorí sympatická dizajnérka. “V roku 2018 som obdŕžala pozvánku na tradičnú španielsku svadbu do Seville v Španielsku, kde Dress Code znel “klobúk”. Keďže som nič vhodné na internete nenašla, začala som pátrať po materiáloch a nakoniec som si svoj prvý klobúk vyrobila sama. Zamilovala som sa do tohto remesla, preto som ho chcela za každú cenu zdokonaliť a tak som ešte v tom istom roku absolvovala kurz v Prahe. Tento rok som si dokončila kurz na prestížnej “ Central St. Martin’s College of Art & Design“ v Londýne. Módnu značku Alexis Vidic‘ Millinery som si založila v roku 2019. Zamerala som sa hlavne na výrobu klobúkov a fascinátorov anglického (royal) a francúzskeho štýlu. Klobúky a fascinátory z mojej dielne sa hodia hlavne na sviatočné udalosti, ako sú svadby, krstiny, ale aj konské pólo/derby.“

Klobúčiky od ALEXIS VIDIC MILLINARY s modelom hodvábnych šiat od ROZBORA COUTURE

FOTO: Andrej Hrušovský

Klobúčiky od ALEXIS VIDIC MILLINARY s modelom vlneného kabáta od ROZBORA COUTURE

FOTO: Andrej Hrušovský

MÁRIA ŠTRANEKOVÁ – MAYA MAY

„Už dlhšie obdobie premýšľam nad odevmi, pri ktorých nevzniká žiadny odpad. Ide mi o kvalitu prírodných materiálov, ale aj tú koncepčnú. Získala som napríklad staršiu metráž z pozostalosti Viery Líčeníkovej-Škrabalovej. Porovnávala som kvalitu materiálov 30 – 40 rokov starých so súčasnou produkciou, nakoľko na niektorých látkach boli informácie o firme a cenách. Ak je látka kvalitná, vydrží dekády. Dôležitý je pre mňa príbeh celého výrobku. Šaty by mali byť našou druhou kožou. Vznik každého odevu je vlastne dlhší proces a nedá sa porovnávať so značkami fast fashion. Baví ma zrod niečoho nového a rada udávam smer. Ako to bolo napríklad aj pri spolupráci s mladou slovenskou značkou Young Yachter. More a prímorská tematika je tu určujúca, nejde ale o odevy pre jachtárov. Urobili sme dve kolekcie a stále pokračujeme.“

SOLOOM

Každý z nás má svoj svet, svoje víťazstvá a malé zlyhania, svojich najdrahších a svoju vlastnú cestu životom. V spoločnosti SOLOOM veria, že váš príbeh by mal byť vyrozprávaný tým najkrajším možným spôsobom – prostredníctvom drakokamov a šperkov, vyrobených iba pre vás. Cesta k Vášmu personalizovanému šperku ale začína výberom drahokamu. Samotný drahokam predstavuje srdce šperku, preto sa do tých od značky SOLOOM dostávajú iba tie najčistejšie, najkvalitnejšie s najžiarivejšími farbami.

V ponuke je bohatý výber vzácnych a aj ojedinelých drahých kameňov akými sú ametyst, spinel, rubín, zafír, turmalín, quartz, alexandrit, tanzanit, či diamant a mnoho ďalších. Šperkárski dizajnéri pre záujemcov vyhotovenia personifikovaných šperkov nakreslia návrh šperku a zakomponujú váš obľúbený drahokam. Na návrhu a samotnej výrobe spolupracuje Soloom so špičkovými umeleckými dizajnérmi a šperkármi z Prahy a Talianska

Šperky Značky SOLOOM s klobúčikom od Alexis Vidic Millinary

FOTO: Vyacheslav Shambazov

Šperky Značky SOLOOM s klobúčikom od Alexis Vidic Millinary

FOTO: Vyacheslav Shambazov

Pridaj komentár