Módna návrhárka a kreatívna riaditeľka značky Dior – Maria Grazia Chiuri, predstavila na 30 Avenue Montaigne v Paríži prestížnu módnu kolekciu Haute Couture jeseň/zima 2019, ktorá sa takmer celá niesla v znamení čiernej farby.

Umelkyňa Penny Slinger premenila interiér historického ateliéru na spomínanej 30 Avenue Montaigne, na originálnu výkladnú skriňu. Špecifické tapety, podlahy a masívne sochy stromov.

To všetko v odtieňoch čiernej a bielej, ktoré dodali prehliadkovému mólu tmavé a mystické pozadie, zatiaľ čo kvetinový chodník mimo ateliéru ponúkol úplne inú scenériu.

Okrem prvého outfitu, ktorý disponoval bielym zvrškom s citátom Bernarda Rudofského: „Sú šaty moderné?“, bola kolekcia takmer úplne v odtieňoch čiernej farby.

Štruktúrované vlnené kabáty, saká, kostýmy, koktejlové šaty, rovnako ako aj ďalšie formálne šaty, vrátane charakteristických sukní, ktoré sú už takmer ako podpisom Marie Grazie Chiuri, boli súčasťou skutočne neobyčajnej kolekcie.

Mnohé z týchto modelov boli dotvorené sieťovanými pančuchami a závojmi, ktoré ešte pridali na tajuplnej atmosfére kolekcie.

Na nohách mali modelky, trochu záhadne, vzhľadom na ťažkosť oblečenia, sandálky a tzv. gladiátorky.

Prehliadku uzavrel neprehliadnuteľný model v tvare trojrozmernej krabice, zobrazujúci 30 Avenue Montaigne.

Nahliadnite spolu s nami na kompletný prehľad modelov z najnovšej kolekcie Haute Couture jeseň/zima 2019 v podaní módnej značky Dior tak, ako boli predstavené na prehliadkovom móle prestížneho módneho podujatia Paris Haute Couture.

FOTO: Imaxtree

Pridaj komentár