Módna návrhárka Katarína Halasová na jesenných BMD 2015 – V mojich kolekciách neónové farby určite neuvidíte + ROZHOVOR

796
Módna návrhárka Katarína Halasová na jesenných BMD 2015 - V mojich kolekciách neónové farby určite neuvidíte + ROZHOVOR 1
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

MUSA je nová slovenská módna značka, ktorá sa predáva v Bratislave, Prahe a v susednej  Viedni. Pod značkou tvorí slovenská módna dizajnérka Katarína Halasová, ktorá vyštudovala odevný dizajn vo Viedni. Má za sebou prezentácie v Rakúsku, Prahe a Bratislave ako aj niekoľko ocenení a nominácii. Naposledy bola Katarína Halasová nominovaná na Ringstrassen Galerien Designer Award 2015. Práve vďaka tejto nominácii vznikla kolekcia na sezónu jeseň/zima 2015, ktorú predviedla na jesenných Bratislavských módnych dňoch.

Módna návrhárka Katarína Halasová na jesenných BMD 2015

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

„Táto kolekcia nevychádza z konkrétnej inšpirácie, skôr sa jednalo o túžbu oživiť ručne pletené svetre a dodať im súčasný šmrnc. Takže začalo to svetrom a vznikla z toho kolekcia, ktorá sa skladá z moderných, strihovo prepracovaných kúskov, ktoré by mali byť elegantné a nadčasové.“ vysvetľuje módna dizajnérka.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Čo sa týka jej rukopisu, Katarína Halasová si zakladá na zaujímavých strihových riešeniach a kvalitných materiáloch. V jej kolekciách prevažujú farby ako sivá, čierna a biela, ale nevyhýba sa práci aj s inými farbami, ako sme mali možnosť vidieť aj na kolekcii jeseň/zima 2015, pri ktorej použila bordovú a zelenú farbu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

M magazín.sk si nenechal ujsť skvelú príležitosť a vyspovedal slovenskú návrhárku Katarínu Halasovú a prináša Vám s ňou jedinečný rozhovor:

Ako vyzerá ideálna modelka pre tvoje modely?

Ak sa jedná o fotenie, tak si vyberám modelky pocitovo podľa mojej inšpirácie k danej kolekcii, čiže nemám konkrétny typ, ktorý by som preferovala.

Ktorú časť oblečenia navrhuješ najradšej?

Ťažko si vybrať, keďže tvorím veľmi spontánne. Neraz sa stalo, že pri realizácií nakoniec zo sukne vzniklo tričko alebo naopak. (smiech)

Máš pre svoje modely obľúbené farby? Naopak, v ktorej farbe by si nikdy žiaden model nenavrhla?

Medzi moje obľúbené farby patria sivá, čierna, biela a telová. Pracujem ale aj s inými farbami, respektíve, snažím sa, ale nakoniec sa v mojej kolekcii vždy vyskytne zopár tmavých kúskov. Riadim sa heslom: „Nikdy nehovor nikdy“, ale v mojich kolekciách neónové farby určite neuvidíte.

Akým jedným slovom by si opísala svoju kolekciu na BMD 2015?

Dúfam, že nadčasová.

Podľa čoho môže okolie spoznať tvoje modely? Akú charakteristickú črtu majú tvoje navrhované veci?

Myslím, že moji klienti si na mne cenia strihovú nápaditosť a kvalitné materiály. Ako som už spomínala, v mojich kolekciách dominujú prevažne tmavé farby.

katarina_halasova_musa_mmagazin3Na čo sa na módnej prehliadne najviac tešíš?

Na koniec. Svoje prehliadky beriem veľmi zodpovedne a stres okolo celej prezentácie je pre mňa náročný. Ešte som sa nenaučila užiť si samotnú prehliadku, ak sa to vôbec dá.

Máš svoj obľúbený model, ktorý si vytvorila?

Ťažko si vybrať, je ich určite viacero.

Máš vysnívané podujatie, na ktorom by si chcela svoje modely predvádzať?

Veľmi rada by som predviedla kolekcie na Fashion Weekoch v mestách, v ktorých sa moje modely predávajú.

Pri akej atmosfére sa Ti najlepšie tvorí a pracuje? A čo ti vie spraviť najväčšiu radosť?

V bezstresovej, pretože nerada tvorím pod tlakom. A čo mi robí najväčšiu radosť? Úsmev na tvárach mojich klientiek a predstava, že niekto v niektorom z miest ako Viedeň či Praha nosí moje oblečenie.

Máš svoju múzu?

Mám a je ňou moja značka MUSA. (smiech)

Na čo sa môžu tešiť tvoji priaznivci v budúcnosti?

Novinkou pre mojich priaznivcov je môj nový ateliér, ktorý sa nachádza na Šafárikovom Námestí v Bratislave. Veľmi sa teším, že sa u mňa klienti konečne budú môcť zastaviť a prezrieť, vyskúšať, respektíve zakúpiť modely z aktuálnych, ale aj predošlých kolekcií.

Za rozhovor ďakujeme slovenskej dizajnérke Kataríne Halasovej

katarina_halasova_musa_mmagazin5FOTO: Ramon Leško

Pridaj komentár