Návrhárka Guerline Kamp predstavila na prestížnom módnom podujatí Vancouver Fashion Week svoju najnovšiu kolekciu s názvom „Zabudnuté spomienky“, určenú pre sezónu jeseň/zima 2021.

Podmanivá dámska móda, ktorú talentovaná Holanďanka prezentuje pod rovnomennou značkou, i tentokrát odráža jej vzťah medzi umením a kultúrou mimoriadne hravou a farebnou formou.

„Zabudnuté spomienky“ je kolekcia nielen štýlovej módy, ale i zabudnutých alebo „vyblednutých“ spomienok. Tak ako mnohí z nás, tak sa i tvorivá Guerline snažila pohľadom na staré fotografie alebo počúvaním príbehov svojich rodičov, loviť v pamäti a vybaviť si mnohé spomienky z raného detstva.

Rozmazané a hmlisté myšlienky z minulosti si dokonca vizualizovala pomocou náhodných predmetov z domácnosti a spojila si ich s tým, čo si dodnes pamätá.

Inšpiráciou pre vznik samotnej kolekcie sa stalo kovové umelecké dielo TapTap z Haiti, krajiny, kde má návrhárka svoje korene.

Nielen materiál tohto predmetu, ale i haitská kultúra sú dôvodom, prečo je kolekcia tak hravá a prečo v nej farby hrajú tak dôležitú úlohu.

Zaujímavosťou je, že až 95 % všetkých použitých materiálov v kolekcii je vyrobených z recyklovaných zdrojov.

Celá tvorba návrhárky Guerline Kamp je silne inšpirovaná farbami. Maximalistický štýl a práca s doplnkami, najmä s klobúkmi, sú prvky, ktoré spája s abstraktným umením.

„Je veľmi dôležité, aby som v tom, čo robím, vždy našla niečo humorné. Rada hľadám rovnováhu medzi tým všetkým a bez straty nositeľných aspektov vystihujem to, čo chcem vytvoriť a vyžarovať to do sveta,“ približuje svoju tvorbu samotná návrhárka.

Pridaj komentár