Mladý slovenský model Peter Gaman sa k modelingu dostal tvrdou prácou. Nakoľko ho agentúry odrádzali, že nie je na modeling vhodný typ, išiel si aj naďalej cieľavedome cestou, ktorá ho odjakživa lákala.

„Nakoľko to bol môj sen a ja som si ho chcel splniť, musel som na tom naozaj tvrdo pracovať, či už zmeniť postavu, učiť sa jazyky, alebo byť viac priebojný a ísť si za svojim a v žiadnom prípade sa nenechať sa odradiť,“ prezradil o svojich začiatkoch Peter Gaman.

V roku 2015 dostal svoj prvý kontrakt do mesta Chongqing, ktoré sa nachádza v čínskej provincii Sichuan. To bolo pre Petra prvým znamením, že ak človek niečo naozaj veľmi chce tak to aj dostane.

Dnes sú tomu už 4 roky, čo sa Peter modelingu aktívne venuje. Precestoval skoro celú Čínu, kde pôsobí asi najviac zo svojej doterajšej kariéry.

Najľudnatejšia krajina sveta mu dokonca učarovala natoľko, že sa začal učiť už aj čínštinu.

Jeho najnovšou prácou je trojmesačný kontrakt v Kórei s agentúrou Modelia, kde sa mu podarilo dostať napríklad editoriál do prestížneho Forbes Magazine.

Peter sa už čoskoro vráti naspäť na Slovensko, kde bude mať chvíľku pauzu, nakoľko od minulého roka cestoval po Ázii. V júni ho už ale čaká ďalšia cesta do obľúbeného Šanghaja, kde pracuje už 2 roky.

Talentovaný slovenský model sa dnes môže pochváliť spoluprácami s takými módnymi značkami ako Michael Kors, Tommy Hilfiger, Jack Wolfskin, či Cartier.

Petra Gamana vo svete zastupuje jeho materská agentúra James Creative Management

Pridaj komentár