Dnešný svet patrí úspešným ľuďom a to predovšetkým tým, ktorí si svoj úspech poctivo odpracovali. Obdiv a uznanie takýmto ľuďom je dnes v kurze po celom svete, Slovenskom nevynímajúc. Do tejto skupiny ľudí určite patrí aj Nina Šurinová.

Modeling, bohatá kariéra a rýchle autá! Aký je svet krásnej Niny Sedlákovej?

Ninka, koho ty všeobecne považuješ za úspešného? Čo všetko musí človek podľa teba spĺňať, aby bol úspešný?

Musím sa priznať, že pre mňa je vzor úspechu moja mamina. A recept na úspech je byť šťastný, robiť to, čo vás baví a vtedy človek nemá hranice. Ja osobne som sa naučila jednu vec a to stáť nohami pevne na zemi a mať v sebe stále ten etický kódex človeka.

Stále viac a viac sa dostávajú v spoločnosti na výslnie úspechu ženy. Myslíš si, že ženy to majú na ceste za úspechom náročnejšie? Prečo si to myslíš?

Všetci vieme, že byť „biznis woman“ v tejto spoločnosti nie je jednoduché. Nie som feministka. Ženy sú krehké bytosti a podľa môjho názoru vnímajú niektoré veci trošku ináč ako muži. Hovorí sa, „za úspešným mužom stojí jeho úspešná žena“ a naopak „za úspešnou ženou stoja roky tvrdej práce“.  

O Nine Šurinovej Sedlákovej vieme, že je spolumajiteľkou modelingovej agentúry, ktorá okrem iného organizuje aj rôzne eventy a podujatia. Nina je ale hlavne marketingovou manažérkou MPSG Group a maminou 2 detí. Ako sa dá tak časovo náročná práca zvládať popri starostlivosti o 2 krásne deti?

Povolanie maminy je môj najúspešnejší biznis. Samozrejme, že sa to dá zvládnuť. Žijeme v dobe, kde ženy a matky sú predsa úspešné a samostatné. Za nič na svete by som nemenila úlohu maminky.

Ktoré z týchto dvoch poslaní, manažérka vs. maminka, je náročnejšie? Vedela by si tieto dve neporovnateľné úlohy porovnať?

Toto sa nedá porovnať. Moje deti mi ukazujú cestu akou byť v živote, samozrejme, nie vždy je to bez chyby. Je to taký môj vnútorný svet a tento svet potom spájam so svetom vonkajším. Pri mojej práci sa občas musím odosobniť a byť profesionál, ktorý stojí nad vecou, čo pri povolaní maminky proste nedá.

V čom spočíva tvoj úspech? Máš na to nejaký tajný recept?

Môj úspech je hlavne zrkadlo mojej výchovy, že som z rodiny, kde sa mi umožnili žiť moje sny. Tajný recept? Ostať sám sebou! Váš osud si vás nájde.

Aká bola tvoja cesta k spolumajiteľke modelingovej agentúry, ktorá akokeby odštartovala tvoj úspech. 

Náhodná. Celý život som vo svete modelingu. Som trošku sklamanie mojich rodičov, to sa musím priznať. Mamina aj ocino chceli mať zo mňa hlavne múdru dcéru, no ja som si išla vždy vlastnou cestou. Oslovili ma moji dvaja spoločníci, ktorí túto agentúru vybudovali a tak som si povedala, prečo nie? Moje rozhodnutie neľutujem a agentúra bola taká moja rodina. Bola to škola života a otvorilo mi to dvere do sveta šoubiznisu, ktoré teraz využívam vo svojej práci .

Pohybovala si sa vo svete modelingu aj predtým, ako si sa stala spolumajiteľkou agentúry „New Face MNG“?

Áno, som bývalá modelka. Tento svet žijem od mojich 14 rokov.

Na čo sa v práci najviac tešíš? Čo ťa naopak až tak veľmi na tvojej práci nebaví a prečo?

Čo má naozaj nebaví je vstávanie na schôdzky v raných hodinách, to naozaj neviem, čo je to za zvyk. (výbuch smiechu)

Práca vo svete módy nie je vôbec taká jednoduchá, ako sa môže na prvý pohľad zdať. Čo je podľa teba najnáročnejšie na práci v tomto biznise?

Mať ostré lakte, a to doslova. To sa musím ešte trošku učiť.

Ak by si mala čarovný prútik, čo by si vo svete módy určite zmenila? 

Že by tie ostré lakte? Alebo ešte možno menej chcieť byť „trendy“.

Máš už veľa pracovných skúseností v agentúre. Ako by si zhodnotila podmienky na prácu v tejto sfére na Slovensku?

Agentúry na Slovensku to vôbec nemajú jednoduché. Nie sú tu až také možnosti sa zviditeľniť a pritom naše modelky sú vo svete veľmi uznávané, lebo nie je žiadne tajomstvo, že máme tie najkrajšie ženy na svete. Práve preto sme marketing agentúry posunuli skôr už len na komunikáciu s bookermi zo svetových agentúr. Nie je totiž možné na Slovensku robiť nejaký marketing a PR agentúry.

Ktoré tri ľudské vlastnosti si ty najviac vážiš? Ktorá ľudská vlastnosť podľa teba dnešnej spoločnosti najviac chýba?

Etický kódex, ako som spomínala. Vážim si to keď silnejší pomáhajú slabším. 3 dobré ľudské vlastnosti hádam, takto narýchlo ani nepoznám.

MMagazin bol partnerom na open párty MPSG Group, ktorú ste organizovali. Ako si s touto akciou spokojná? Podarila sa podľa predstáv?

Spokojná som nad očakávania a ďakujeme všetkým, ktorí nám pomohli s organizáciou. Nebolo to vôbec jednoduché, keďže sme mali na všetko veľmi málo času, ale organizovanie takejto noblesnej akcie však bola radosť. Celý program sme sústredili na luxusné autá a k tomu patrili aj krásne ženy. Akciu moderoval skvelý Števko Skrúcaný, vystúpila Dara Rolins, ktorá sa stala aj krstnou mamou showroomu. Modelky sme videli v kúskoch od známeho dizajnéra Richarda Rozboru, Alžbetky Ondriš, Comodo, Ewa móda, Real Fur a čo mňa dostalo boli luxusné okuliare v spolupráci Duos Slovakia a samozrejme na záver celú akciu prišli podporiť chalani z H16 crew .

V čom spočíva a ako sa vyvíja vaša spolupráca s predajcom luxusných áut MPSG Group?

Spolumajiteľ je môj najlepší kamarát, Lukáš Mastalerz. Je to naozajstný odborník v tejto sfére, v ktorej vlastne pôsobí už viac ako 15 rokov. A on zas vie, že nik nerobí lepšie PR, ako jeho najlepšia kamarátka (y). Teraz je to moja zastávka – snažím sa byť jedinečnou PR a marketing manažérkou MPSG Group .Je to krásna práca, máme tím mladých ľudí, s ktorými sa pracuje naozaj úžasne. Snažíme sa postaviť úspech na kreativite. Nikdy som si ale nemyslela, že skončím pri autách.

To znie veľmi zaujímavo. Prezradila by si nám ešte niečo viac o MPSG Group?

Predajňa MPSG Group na ulici Komenského sa pýši prémiovými značkami automobilového sveta, no najmä legendárnou značkou Ferrari. Jej koncept je inšpirovaný luxusnými salónmi z celého sveta, napríklad aj predajňou na Champs-Élysées v Paríži. Trošku použijem aj slová p. Mastalerza, ako spomínal, že túto svetovú úroveň si tak môžeme vychutnať aj na Slovensku. Na každú stranu Slovenska to máme zhruba dve hodiny autom, takže Žilina bola strategickou voľbou.

Takže PR manažérka MPSG Group ide organizovať ďalšie eventy? Na čo všetko sa môžeme tešiť ? 

Určite áno. Pre rok 2017 máme s obchodnými partnermi veľmi bohaté plány. Chceme sa zúčastniť ako partner na Gabriel Exclusive Golf Tour 2017, s Fashion TV chceme spolupracovať na evente v júni a všetky ďalšie akcie budú pre vás prekvapením, máme pripravené súťaže pre našich priaznivcov, darčeky ktoré sme nakonfigurovali spolu s Našimi obchodnými partnermi .

Máš nejaký špeciálny vzťah k autám? Máš svoje vysnívané auto?

O mne je známe, že som šofér, ktorý jazdí rýchlo. Je to pre mňa forma relaxu. Som častý sponzor dopravného systému, jednou vetou „som typ čo nerád stojí v kolónach“ a vysnívané auto? Ako inak ako Ferrari.

Život však nie je len o práci. Ako rada relaxuješ? Čo je pre teba najväčší oddych?

Byť s mojou rodinou, cestovanie, šport, rýchla jazda …

Ako by si sa sama zhodnotila? Aký si podľa seba človek?

Musím sa ešte veľa učiť, aby som bola aspoň jednu tretinu so sebou spokojná.

 S kým by si vo svojej kariére veľmi rada spolupracovala?

Len s peknými mužmi. (smiech)

Nina, sama veľmi dobre vieš, že nie je jednoduché byť v dnešnej dobe úspešným. Čo by si poradila dnešným mladým ľuďom na ceste k dosiahnutiu svojich cieľov?

Neviem či som ja práve tá, čo môže radiť. Ja som za veľa vďačná svojim rodičom, ako ma vychovali a že si v konečnom dôsledku môžem žiť svoje sny.

Za rozhovor ďakujeme krásnej a úspešnej manažérke – Nine Sedlákovej

Pridaj komentár