Nemusíte byť  módny guru, či sledovať najnovšie módne trendy a prehliadky, aby ste nové pravidlá obliekania bez problémov zvládli. Nikomu z nás totiž netreba dvakrát opakovať to, že aj móda je druh umenia. Každý umelec sa snaží byť kreatívny a charakterizuje ho vlastný rukopis. Taktiež máte určite aj vy svoj osobný umelecký rukopis, rovnako ako aj módny štýl. Ak sa ale niekedy stane, že vám chýba inšpirácia, nemusíte ju zakaždým hľadať v módnych časopisoch, ale niekedy sa úplne stačí pozrieť vôkol seba. Zoberme si napríklad takých obyvateľov New Yorku. Obyvatelia tohto úžasného, no rýchlo žijúceho mesta, sú v tomto smere skutočne jedineční, že je vôbec ťažké sa od nich nenechať inšpirovať. Nemusíte sa skutočne báť nových vzorov, žiarivých farieb, či iných stylových kombinácií. V móde totiž nie je miesto pre strach! Nechajte sa spolu s nami inšpirovať newyorskou módou a trošku tak vykuknúť z davu. Prinášame vám desať jednoduchých pravidiel, ktorými sa riadia Newyorčania vo svojom každodennom obliekaní.

Móda inšpirovaná New Yorkom! Ako ju nasledovať?

1. Pokiaľ neviete čo na seba. zvoľte čiernu farbu.

Čierna síce nie je farbou dúhy, ale to neznamená, že nemá v skriniach newyorských žien a mužov svoje miesto. Ako sa hovorí, čierna nikdy nevyjde z módy! Je to nesmrteľná farba a k tomu ešte aj zoštíhľuje. Čo tak siahnuť po štýlovom čiernom kabáte alebo bunde? Určite tým nič nepokazíte.

2. Na cene oblečenia nezáleží. Dôležité je nájsť tú správnu kombináciu

Dámy z New Yorku sa neboja skombinovať drahšiu kabelku s lacným topom. Cenový rozdiel ich netrápi, pokiaľ našli tú správnu kombináciu oblečenia.

3. Kabelka je tou najlepšou investíciou

Kabelka predstavuje jeden z najdôležitejších doplnkov, ktoré vyjadrujú váš osobitný štýl. Na cene opäť nezáleží. Či už je to kabelka zo Zary alebo od Chanelu, podstatné je, že vyjadruje kto ste alebo akú máte práve náladu.

4. Slnečné okuliare v akomkoľvek ročnom období

Či je deň alebo noc, prší alebo svieti Slnko, noste svoje obľúbené okuliare, v ktorých ste proste neodolateľná.

5. Ak sa vám zdá, že na vašom outfite niečo chýba, pridajte doň niečo pestré

Skúste skombinovať kabelku, klobúk či topánky jasnejšej farby, s tmavším oblečením. Čierna farba oblečenia vyzdvihne jasnejší doplnok a vy určite zažiarite.

6. Nebojte sa kombinovať rôzne štýly!

Pokiaľ neviete ako dokončiť svoj finálny outfit, skúste siahnuť po Conversoch. Môžete ich skombinovať s úzkymi džínsami a voľnejším tričkom. Je to síce vzhľad „a la“ práve som vstala z postele, ale zaručene v ňom vyniknete. Pár štýlových podpätkov môže zafungovať rovnako dobre. Skúste skombinovať aj nezvyčajné veci – určite budete milo prekvapení.

7. Skamaráťte sa s vintage štýlom!

V New Yorku sa módnemu štýlu „vintage“ hovorí aj „downtown“. Šnurovacie topánky, či nezvyčajné retro doplnky – tak málo stačí na vytvorenie ležérneho a zároveň bohémskeho štýlu.

8. Pohrajte sa s rôznymi veľkosťami

Už žiadne: “A toto máš po staršom súrodencovi?“ V New Yorku radi experimentujú s kúskami rôznej veľkosti, či tvarov. Je jedno, či ste chudšej alebo plnšej postavy, nízky alebo vysoký. Niektorí sa v oblečení o číslo väčšom cítia pohodlne – najmä ženy. Nepohŕdajte teda ani „oversize“ módou.

9. Menej je viac, pokiaľ ide o make-up a vlasy

Niekedy to netreba skutočne preháňať s make-upom, či príliš výrazným účesom. Skúste použiť iba rúž svetlej farby, jednoduché vlny alebo ležérny cop. Nič komplikované.

10. Kľúčom je dôverovať sebe a svojmu štýlu!

Pokiaľ navštívite New York, naučí vás jednu vec: ako ukázať svoju jedinečnosť. Tu nejestvujú  žiadne obavy z toho, čo si o vás budú myslieť ostatní ľudia. Máte chaotické vlasy? To nevadí. Ste príliš vysoká? Aj z toho pramení vaša jedinečnosť a stále môžete nosiť podpätky. Chcete si obliecť leopardí kabát a k tomu montérky? Nech sa páči. Pokiaľ sa vo svojom oblečení cítite dobre, budete tak aj vyzerať.

Pridaj komentár