Apríl so sebou okrem oteplenia prináša aj veľa nečakaných zmien počasia, ku ktorým bezprostredne patrí aj plno daždivých dní. A práve premenlivého počasia si na jar užijeme najviac. Je preto najvyšší čas aby sme sa proti „aprílovému“ počasiu dokonale vyzbrojili. A ak si myslíte, že kombinácia gumáky a pršiplášť musí byť nudná, nasledujúce riadky vás istotne vyvedú z omylu.

Nepremokavá bunda nielen do prírody

Daždivé počasie nás nemusí zastihnúť len na výlete či dovolenke, ale aj počas bežného pracovného dňa. Je preto dôležité, aby oblečenie, ktoré nás ma pred dažďom chrániť, bolo vhodné aj do práce. Toto dnes už nie je vôbec žiaden problém, nakoľko módne značky vo svojich kolekciách ponúkajú naozaj široký výber funkčného aj štýlového oblečenia do dažďa.

Ak hľadáte niečo elegantné, stavte na krémové a béžové odtiene, ktoré hravo skombinujete s elegantnejším pracovným oblečením. Bunda by mala byť dlhšieho strihu. Výborné sú asymetrické modely, ktoré sú vzadu dlhšie. Okrem búnd nájdete v ponuke značiek aj vode-odolné kabáty, ktoré sú ideálne v tom, že vás a váš elegantný pracovný outfit ochránia aj pred nečakane silnou búrkou.

Farebné pláštenky na voľný čas

Ak máte rady výlety do prírody, poteší vás, že ponuka športových nepremokavých búnd je túto jar naozaj veľkorysá. Z farieb sú v kurze výrazné odtiene červenej, žltá, fuksiová, zelená a aj modrá. Výhodou farebnej nepremokavej bundy je aj to, že budete v lese určite neprehliadnuteľné.

Zo strihov sú do prírody ideálne rovné strihy alebo také, ktoré si viete upraviť v páse alebo dolnej časti. Práve stiahnutie bundy zabezpečí, že bunda bude aj vetru-vzdorná, čo je v prípade dlhých výletov do prírody pozitívny bonus. Na jar je ideálne, ak je nepremokavá bunda aj ľahko podšitá, čo vás ochráni aj pred prípadným nečakaný ochladením. V lete vám postačí aj tenká pláštenka, ktorú si pokojne môžete obliecť aj na krátke tričko.

Gumáky od výmyslu sveta

Okrem bundy či kabáta, ktorý pred dažďom ochráni vaše telo, sú neoddeliteľnou súčasťou módy do dažďa gumáky. Gumáky už dnes nie sú nevzhľadné topánky, ktoré nosíme len na prácu do záhrady, ale je to vysoko módna obuv, za ktorú sa nemusí hanbiť žiadna módna maniačka. Niektoré modely sú dokonca tak prepracované, že ich nerozoznáte od kožených čižiem. Gumáky si môžete vybrať nízke, členkové či vysoké.

Model by sa vám mal dobre obúvať, farebnosť a dizajn by mali kopírovať váš štýl obliekania. Skrátka gumáky by mali byť také, že keď sa objaví nečakaný daždivý deň, vy ich do svojho outfitu bez problémov zaradíte bez toho, aby ste museli robiť väčšie kompromisy. Vhodné gumáky si môžete obliecť dokonca aj do práce či na dôležité stretnutie. V prípad elegantných modelov siahnite po klasických farbách a na voľný čas si pokojne môžete dovoliť aj výraznejšie farby a vzory.

FOTO: www.cellbes.sk, Deichmann

Pridaj komentár