Leo je vlastne moderný superhrdina, ktorý sa ocitol v pätnástom storočí. Vyzerá ako typický chlapec, no zároveň je to pravý génius a každú svoju myšlienku si musí okamžite zapísať. Možno aj preto, že má hlavu stále kdesi v oblakoch, má problém v bežnom živote a každodenných vzťahoch.

Mladý vynálezca, piráti a krásna Mona Líza! Animované dobrodružstvo pre malých aj veľkých už aj v slovenských kinách!!!

Našťastie má priateľov, ktorí ho držia pri zemi. Jedným z nich je Lorenzo, bacuľatý kamarát z detstva. Má mrkvovooranžové vlasy a pozná všetky lesy ako svoju dlaň a aj zvuk každého zvieraťa v ňom. Ako dobrý kamarát sprevádza Lea pri všetkých jeho dobrodružstvách. Najväčšie prichádza vtedy, keď sa snaží pomôcť jeho tajnej láske Líze. Požiar zničil všetok majetok jej otca a tak sa zaľúbený génius v snahe im pomôcť, vydáva nájsť stratený poklad.

Na poklad však majú zálusk aj strach naháňajúci piráti. Tí totiž neváhajú použiť všelijaké prostriedky k tomu, aby ho získali. Leo však verí, že vďaka jeho super vynálezom, sa k pokladu dostane ako prvý.

Nápad inšpirovať sa Leonardom da Vincim skrsla v hlave Sergia Manfia, režiséra a scenáristu filmu. Ako sám hovorí: „Aj keď dnes majú deti menej kontaktu s prírodou, všetky snívajú o dobrodružnej noci v domčeku na strome, či o tom, ako budú brázdiť ulice vo fantastickom aute vlastnej výroby alebo o tom, ako budú lietať či splavovať moria“ a pokračuje „myslím si, že aj keď to možno nazývame inak, existuje niečo hlboké, čo spája deti naprieč generáciami. Je to napríklad dobrodružný duch, túžba objavovať, kreativita bez pravidiel.“ Leonardo bol génius, ktorý menil svoje víze do reálnej podoby a tak to robí aj hrdina animovaného príbehu – Leo.

Práce na animovanom filme trvali vyše dva a pol roka a celkovo vzniklo až šesť verzií scenára. Autori si museli podrobne preštudovať dobové reálie, aby dôverne zobrazili Florenciu, kde sa časť príbehu odohráva, ale aj oblečenie samotných hrdinov.

O tom, ako sa to tvorcom podarilo, sa môžete presvedčiť v slovenských kinách už od 8. marca v distribúcii od Continental film!

Pridaj komentár