Modelingovú kariéru má ešte len pred sebou, no už teraz sa môže pochváliť úspechmi, za ktoré by sa rozhodne nehanbili ani skúsenejšie modelky. Aj keď Jazmin patrí medzi nové tváre slovenskej modelingovej scény, svoj talent už dokázala predviesť v mnohých módnych metropolách Európy, akými sú Miláno, Viedeň či Atény. Čím všetkým si už vo svojej mladej kariére stihla prejsť a kto jej profesionálny vzor? Nielen to, ale i množstvo ďalších zaujímavostí nám v exkluzívnom rozhovore len pre M magazín.sk prezradila modelka Jazmin Viktoria, ktorú vo svete modelingu zastupuje jej materská agentúra Mix Model Management.

Jazmin Viktoria, predvádzala si fashion week v Budapešti, vo Viedni a tiež módne dni na Slovensku. Ako by si porovnala tieto tri podujatia a čo sa Ti na nich páčilo najviac?

Nie je jednoduché porovnať menované módne týždne, nakoľko každý z nich bol v niečom iný. Na BMD a na MQVFW sme každé ráno chodili na fitting, následne nám urobili vizáž a účesy a už aj začali prehliadky. Budapešť bola v tomto iná. Najprv sme mali celé dva dni fitting od rána do večera a módne prehliadky boli počas víkendu. V Budapešti som mala šesť až sedem prehliadok za jeden deň.

Za svoju prvú zahraničnú cestu si si vybrala Atény. Koľko času si v Grécku strávila, ako sa Ti pracovalo, akí boli ľudia z brandže a čo hovoríš na hlavné mesto Atény?

V Aténach som strávila šesť týždňov, ktoré som využila úplne naplno, nakoľko som tam veľa pracovala. Každý deň som absolvovala castingy a fotenia. Ľudia boli veľmi milí a príjemní – bola s nimi radosť pracovať. Každé fotenie som si užívala. Atény sú krásne mesto s mnohými kultúrnymi pamiatkami. K tomuto mestu ma viaže veľa krásnych spomienok.

Momentálne sa nachádzaš v Miláne, aj keď je najlepšie v živote nič neočakávať, predsa len, čo od „Mekky módy“ očakávaš a aké sú tvoje ciele v modelingu?

Miláno znamená pre mňa ďalší krok k splneniu mojich cieľov. Tak, ako aj v iných povolaniach, sa musí človek krok za krokom vypracovať k tomu, čo chce dosiahnuť. Nemám špeciálne očakávania, ale veľa pracujem na tom, aby som dosiahla svoj cieľ. V Miláne je momentálne mojim cieľom to, aby ma spoznali a v budúcnosti som tu vedela spolupracovať so svetovými značkami a módnymi tvorcami.

Máš aj ty svoj vysnívaný cieľ? Kto sa Ti stal v modelingu inšpiráciou?

Mám veľa cieľov a niektoré sa mi už podarilo dosiahnuť. Čo sa týka modelingu, jedným z mojich cieľov je zúčastniť sa fashion weeku v Miláne, ako aj ďalších významných FW, ako Paríž, Londýn a NYC. Tiež by som chcela pracovať pre veľké svetové značky. Mám veľa vzorov, nakoľko je v tomto smere množstvo krásnych a inšpiratívnych žien. Mojim vzorom je napríklad Cindy Crawford a jej dcéra Kaia Gerber, Stella Maxwell, Gigi Hadid, Bella Hadid a Winnie Harlow.

Modeling je náročná práca, ktorá nie je pre každého. Čo Ťa oslovilo natoľko, že si sa vybrala práve touto cestou?

Mnohí nevedia, aký náročný modeling v skutočnosti je. Aj ja som to pochopila až vtedy, keď som začala naplno pracovať. Nie je to vôbec jednoduché, ale oplatí sa na sebe pracovať. Túto cestu som si vybrala preto, lebo ma lákala a v modelingu je niečo, čo ma vždy vedie k tomu, aby som na sebe pracovala. Často mi hovorili „ty si ale vysoká, nechceš byť modelka?“ Určite ma to zaujalo, nakoľko som sa vždy zaujímala o svet modelingu. Na moje 16. narodeniny som ako darček od rodičov dostala fotenie, ktoré bolo rozhodujúce.

S mnohými vlastnosťami na tento svet už prichádzame, no mnohé veci sa musíme počas svojho života naučiť. Ktoré svoje silné stránky by si chcela v modelingu naplno využiť a na ktorých by si chcela naopak ešte popracovať?

Chcela by som využiť všetky moje prednosti. Som dosť kreatívna, čo je veľkou prednosťou pri fotení. Vytrvalosť a disciplína sú zase dôležité pri fashion shows. V detstve som tancovala, chodila na balet a dodnes sa venujem hudbe, čo sú všetko veľmi dôležité skúsenosti, ktoré sú pre mňa v tejto umeleckej sfére veľkou výhodou.

Nafotené len pre M magazín.sk fotografkou Silviou Leitmannovou

Za rozhovor ďakujeme mladej talentovanej modelke – Jazmin Viktorii z agentúry Mix Models Management

Pridaj komentár