Rozhovor s Mia Mirrelli. Editoriál sme chceli fotiť v živočíšnom štýle

351
Mladá talentovaná česká fotografka Mia Mirrelli uvádza Wonderland + ROZHOVOR 1

Mladá a talentovaná fotografka Mia Mirrelli je jedna z mála, ktorá sa dokázala presadiť na poli módnej fotografie v Českej republike. Jej fotografie sa nesú v umeleckom duchu a má chuť provokovať a experimentovať. Mia má milú, srdečnú a umeleckú dušu, ktorú si veľmi rýchlo zamilujete. Ryšavá kráska brala módnu fotografiu len ako koníček, fotenie ju jednoducho bavilo a mala ho v krvi. Do tej doby sa Mia venovala predovšetkým maľovaniu obrazov, ale fotografia ako taká jej dávala väčšie možnosti uplatnenia. Doteraz spomína na svoje začiatky ako na obdobie, kedy svoje okolie v jednom kuse nútila, aby jej niekto pózoval ako model, či modelka.

Mladá talentovaná česká fotografka Mia Mirrelli uvádza Wonderland

editorial_wonderland_mia_mirrelli_mmagazin1

Neskôr si mladú a talentovanú fotografku všimlo niekoľko agentúr, ktoré ju oslovili na spoluprácu a postupne si začala budovať svoje meno a portfólio. Krásna Mia Mirrelli sa snaží, aby jej fotografie boli osobité a pútavé, rada používa veľmi kontrastné a teplé farby, ktoré majú na fotografii vyvolávať pocit bezpečia.

editorial_wonderland_mia_mirrelli_mmagazin2

Vo svojej voľnej tvorbe sa fotografka, ktorej korene siahajú až na Slovensko, často uchýli k čiernobielej fotografii. Čiernobiele prevedenie ako také je pre Miu veľmi čisté a jednoduché, ale v poslednej dobe používa pri úprave fotografií oveľa radšej farby.

editorial_wonderland_mia_mirrelli_mmagazin3

Pokiaľ ide o inšpiráciu, tak tú čerpá úplne všade okolo seba. Od prírody cez ľudí z blízkeho okolia, z módnych trendov, jej momentálneho vnútorného rozpoloženia, čiže v podstate tam, kam len umelec môže zájsť a za ktorého sa fotografka rada vydáva. Tak ako každý vo svojej profesii, tak aj krásna Mia Mirrelli má svoj vzor a je ním Eugenio Recuendo, ktorého prácu Mia doslova zbožňuje a špeciálne tak aj jeho kampaň pre Lavazza Café.

editorial_wonderland_mia_mirrelli_mmagazin4

Kúzlo módnej fotografie je podľa známej fotografky v tom, že vás musí jednoducho zaujať, a preto vás podvedome donúti kúpiť si daný produkt. Samotná Mia sa pôvodne venovala umeleckej fotografii, ale s ďalšími zákazkami a klientmi sa dostala na dráhu módnej, či komerčnej fotografie.

editorial_wonderland_mia_mirrelli_mmagazin5

editorial_wonderland_mia_mirrelli_mmagazin6

editorial_wonderland_mia_mirrelli_mmagazin7

M magazín.sk si nenechal ujsť skvelú príležitosť a vyspovedal mladú módnu fotografku Miu Mirrelli a prináša Vám s ňou jedinečný rozhovor:

Ako presne vznikala myšlienka módneho editoriálu „Wonderland“?

Prvotná myšlienka bola nafotiť editoriál vo vášnivom až živočíšnom štýle, kde modelka nie je len tak opretá o stenu. Na fotení sa kládol dôraz predovšetkým na styling a vlasy, aby ladili s prostredím ako takým.

Ako dlho sa fotil editoriál „Wonderland“? Bolo náročné pracovať s koňmi?

Fotenie trvalo presne dva dni. Pracovať s koňmi bolo fakt veľmi náročné. Boli to arabské kone – Wanek a Pride. Keďže vonku bolo strašne moc horúco, museli sme kvôli koňom fotiť veľmi rýchlo. O to náročnejšia bola samotná príprava na fotenie s nimi. Pri koňoch asistovala Alexandra Santorini, ich majiteľka, ktorá s nimi aj jazdí.

Fotila si už predtým so zvieratami? V čom bolo fotenie iné?

Už som predtým raz fotila s koňmi speváčku Oľgu Lounovú. S ňou bolo len pár záberov, toto fotenie bolo pre mňa oveľa osobnejšie a aj výberom koní, pretože tieto arabské sú menšie, rýchlejšie a horkokrvnejšie. Majú oveľa krajšie postavenie tela a čierny arab je raritou a tu sme fotili až s dvoma.

Uprednostňuješ interiér alebo exteriér?

Oveľa radšej fotím v exteriéry, pretože kampane a väčšinu práce fotím v ateliéri.

Nafotené špeciálne len pre M magazín.sk fotografkou Miou Mirrelli

Fotografia: Mia Mirrelli

Modelka: Eva Hillová

Make-up, vlasy:  Jan Tölg

Styling: Jan Tölg

Pridaj komentár