Mladá a krásna Sára Wittgrúberová sa stala hviezdou svetových prehliadkových mól + ROZHOVOR


Notice: Undefined property: stdClass::$share in /home/html/multi_152266/mmagazin.sk/wp-content/themes/Newspaper-child/functions.php on line 59

Notice: Trying to get property of non-object in /home/html/multi_152266/mmagazin.sk/wp-content/themes/Newspaper-child/functions.php on line 59

Mladá, prekrásna a zaručene hviezda svetového modelingu – to sú prívlastky, ktorými možno azda čo najvýstižnejšie charakterizovať len 19-ročnú supermodelku Sáru Wittgrúberovú. Cestovanie je pre Sáru nie len prácou, ale doslova životným štýlom. Rodená Bratislavčanka sa pred nejakým časom vrátila na Slovensko z Nemecka, kde so svojou maminou istý čas žila. Slovenská modelka je vo svete zastupovaná svojou materskou agentúrou – Mix Model Management.

Mladá a krásna Sára Wittgrúberová sa stala hviezdou svetových prehliadkových mól

sara_w_hviezda_svetoveho_modelingu_mmagazin

Minuloročné leto bolo pre Sáru veľmi úspešné – zvládla slovenské i nemecké maturity a odštartovala tak svoju modelingovú kariéru. Jej raketový štart v modelingu začal priam neuveriteľne módnou prehliadkou pre Courregesna na Parížskom Fashion Weeku a hneď nasledujúci deň otvárala módnu show pre Carven.

sara_w_hviezda_svetoveho_modelingu_mmagazin1

Mestá ako Paríž, Londýn, Hamburg, Barcelona, či Miláno a značky ako Miu Miu, Dolce & Gabbana, Elie Saab, John Galliano či prestížny magazín Marie Claire sú pre vás pozvánkou na exkluzívny rozhovor so Sárou Wittgrúberovou, ktorý vám prinášame špeciálne len na M magazín.sk.

sara_w_hviezda_svetoveho_modelingu_mmagazin2

Sáry, ako si sa dostala k modelingu? Bola to v tvojom prípade náhoda alebo vysnívaný sen?

K modelingu som sa dostala úplnou  náhodou. Po pravde v tom čase som o modelingu ani nevedela. Oslovila má jedna skautka na ulici, keď som išla z tréningu domov. Celý čas som myslela že žartuje, keď povedala, že môžem byť modelkou. Nebrala som ju príliš vážne. No potom má oslovila ďalšia skautka cez Facebook. Až na jej naliehanie som sa rozhodla, že to vyskúšam. A ono sa to nejako podarilo. (smiech)

Čo ťa na modelingu najviac baví a čo je naopak podľa teba najnáročnejšie na tejto práci?

Modeling je veľmi zaujímavý a rôznorodý – stále sa deje niečo nové. Patrí k nemu cestovanie, ktoré je veľké privilégium a zatiaľ si ho veľmi užívam. Byť na nových miestach a spoznávať nových ľudí je niečo čo ma baví. Má to však aj svoje nevýhody, lebo som stále na cestách, ďaleko od rodiny a kamarátov. Je to taký samotársky život, aj keď som stále obklopená inými ľuďmi.

sara_w_hviezda_svetoveho_modelingu_mmagazin3

Aký bol doteraz tvoj najväčší zážitok spojený s modelingom a cestovaním?

Môj najväčší zážitok bol asi parížsky Fashion Week v septembri. Vzhľadom k tomu, že modelingu som sa v tom čase naplno venovala len druhý mesiac, nemala som žiadne očakávania a ani som nedúfala, že budem mať tú možnosť a byť tam a už vôbec nie, že budem predvádzať pre značky ako Miu Miu, John Galliano, Courreges a Carven, ktorej prehliadku som otvárala. Bolo to niečo úžasné predvádzať na móle. Prehliadka pre Courreges na parížskom FashionWeeku bola moja prvá prehliadka v živote. Odvtedy sa toho veľa udialo, bol to obrovský zážitok predvádzať pre značky ako Dolce & Gabbana alebo Elie Saab.

sara_w_hviezda_svetoveho_modelingu_mmagazin4

Čomu sa venuješ vo svojom voľnom čase, ak nie si práve na cestách?

Vo voľnom čase som hrávala volejbal, ale teraz kvôli modelingu a cestovaniu je to trochu obmedzené, ale vždy sa snažím nájsť si čas na nejaký šport. Taktiež sa rada stretnem s mojimi kamarátmi alebo niečo podnikám s maminou. Mojou veľkou záľubou je aj pečenie a varenie zdravých jedál. Snažím si užívať chvíle doma a trochu oddychu kým nejdem ďalej za novým dobrodružstvom.

Ako si už spomínala, modelingu sa venuješ len veľmi krátko, no vyzerá to na sľubnú kariéru. Čo od modelingu očakávaš?

Úprimne? Od modelingu neočakávam toho príliš veľa. Nikdy som o tom ani neuvažovala, že by som mohla byť modelka. Ale som veľmi vďačná za príležitosť, ktorú som dostala. Modeling je úplne iný svet, ako si veľa ľudí myslí. Má veľmi veľa pozitívnych stránok, ale aj negatívnych. Modeling treba zažiť na vlastnej koži, ale to je tak asi pri všetkom.

sara_w_hviezda_svetoveho_modelingu_mmagazin5

Pre koho si za tak veľmi krátky čas už stihla pracovať?

Predvádzala som pre Miu Miu, Dolce & Gabbana, Elie Saab, John Galliano a mnoho ďalších, fotila pre taliansku Marie Claire a iné prestížne magazíny. Každá spolupráca bola niečím výnimočná, a pritom tak skvelá.

V akom oblečení sa cítiš najpohodlnejšie? Ktorá je tvoja obľúbená značka oblečenia?

V mäkučkom oblečení sa cítim úplne najlepšie. Naozaj milujem pohodlné a mäkké veci. A moja obľúbená značka oblečenia? Ťažko povedať. Asi nemám nejakú obľúbenú značku. Keď sa mi niečo páči, tak si to jednoducho kúpim.

sara_w_hviezda_svetoveho_modelingu_mmagazin6

Aká je tvoja obľúbená farba? Platí to aj v obliekaní?

Každá farba je podľa môjho názoru pekná a v mojom prípade záleží od nálady. Ale teraz mám obdobie bledunko modrej. Keď vidím niečo pekné bledunko modré, hneď nakupujem, ale mám ešte jednu podmienku, oblečenie musí byť aj mäkučké a pohodlné. (smiech)

Ktorá z doposiaľ navštívených krajín v tebe zanechala najlepšie dojmy a prečo?

Rada cestujem a chcela by som vidieť čo najviac krajín a spoznať čo najviac kultúr. Ale mojim snom do budúcna je navštíviť Afriku. Tak dúfam, že sa mi to niekedy podarí.

sara_w_hviezda_svetoveho_modelingu_mmagazin7

Stihla si si za ten krátky čas v modelingu nájsť aj svoj modelingový vzor?

Úplný vzor som ešte asi nenašla, ale mám rada zvučné mená modeliek 90. rokov ako Linda Evangelista, Naomi Campbell, Christy Turlington, Kate Moss. A zo súčasných modeliek je to Karie Kloss.

Sú ti bližšie módne prehliadky alebo naopak fashion fotenia?

Asi oboje! Každé je iné. Prehliadka je stres, ale zároveň zábava. Vždy mi stúpne adrenalín, keď sa módna show začína. A čo sa týka fotenia, je oveľa pokojnejšie. Pre mňa je vždy zaujímavé vidieť výsledné fotky. Veľakrát mám pocit, že z toho nič nebude a nakoniec je to úplne skvelé. Často sa stáva, že sa na nich ani nespoznávam.

sara_w_hviezda_svetoveho_modelingu_mmagazin8

 Ktorú časť módnej prehliadky máš najradšej a ktorú naopak rada nemáš?

Ten moment keď vieš, že máš ísť na mólo. V tom momente sa teším, ale zároveň som aj vystresovaná, aby všetko dopadlo dobre a nespadla som.

S kým by si chcela vo svojej kariére spolupracovať?

Rada by som spolupracovala so značkou Chanel.

Ktorú výzorovú a ktorú charakterovú črtu by si na sebe vyzdvihla a prečo?

Je ťažké sama o sebe hovoriť. Veľa ľudí však o mne hovorí, že som milá a nekomplikovaná. A veľmi rada sa smejem. To je asi také, čo každý o mne vie.

sara_w_hviezda_svetoveho_modelingu_mmagazin9

Máš svoj obľúbený film a pesničku?

Jedna z najťažších otázok! Film asi Now You see me a z pesničiek mám v poslednej dobe veľmi rada Lukas Graham – 7 Years a od Justina Biebera – Love Yourself.

Koľko outfitov si mala na sebe najviac v jeden deň?

Presný počet si už nepamätám, ale bolo to asi 52.

Predvádzala si už outfit, ktorý sa ti vôbec nepáčil?

Na prehliadke zatiaľ nie, ale na fotení som už pár takých mala. (smiech)

Slovenská hviezda Sára Wittgrúberová na svetových prehliadkových mólach

sara_w_hviezda_svetoveho_modelingu_mmagazin10 sara_w_hviezda_svetoveho_modelingu_mmagazin11

sara_w_hviezda_svetoveho_modelingu_mmagazin12 sara_w_hviezda_svetoveho_modelingu_mmagazin13 sara_w_hviezda_svetoveho_modelingu_mmagazin14

[mixmodels.sk]

Pridaj komentár