Všetci fanúšikovia Dwaynea Johnsona po celom svete, rovnako ako režisér/producent Besnenia – Brad Peyton, ho radi vidia v hrôzostrašných scénach, v scénach, ktoré ohrozujú život a na ich prekonanie si vyžadujú všetky jeho skúsenosti, silu, humor a šarm. Peyton už stihol svoju obľúbenú neohrozenú hviezdu umiestniť pod sopku potápajúceho sa ostrova a plánoval ho nechať v epicentre zemetrasenia počas magnitúdy so silou 9 stupňa.

„Minulú noc bol vysoký 2 metre a vážil 500 kg, dnes ráno má 9 metrov a váži takmer 1 000 kg!!!“ Vychutnajte si neuveriteľné Besnenie !!!

Teraz, v ich treťom spoločnom dobrodružstve na veľkom plátne – vo filme, ktorý je obrovský na každej úrovni – v rámci rozsahu, priestoru, akcie a vizuálnych efektov – Peyton zvýšil svoje požiadavky tým, že Johnsona postavil proti niečomu, čomu nikdy predtým nečelil: protivníkovi, ktorý je ešte väčší ako on sám.

A objaví sa nie jeden protivník, ale hneď traja – gigantické, geneticky zmutované príšery, úplne bez kontroly, snažiace sa zničiť civilizáciu. Jednou z inšpirácii k natočeniu filmu bola arkádová hra. „Zaujali ma výzvy a príležitosti, ktoré pochádzali z tejto hry,“ hovorí, „ale v skutočnosti, keďže mala hra len malý príbeh, umožnila nám tak vytvoriť a vybudovať náš film, monštrá a preskúmať naše vlastné námety.“

Spúšťačom besnenia v tomto filme je tajný bio – genetický experiment, ktorý sa formuje mimo určitých pravidiel a rozpútava genetické peklo, čo spôsobuje, že zvieratá po tom ako absorbujú nestabilnú DNA iného druhu, rastú nielen do sily a agresie, ale do oveľa hrozivejších a nepredvídateľnejších rozmerov.

Prvou obeťou tejto látky je George – albínska strieborno-čierna gorila, žijúca v prírodnej rezervácií v Kalifornii. Primatológ Davis, ktorý ho zachránil z rúk pytliakov ho vychovával, učil posunkovú reč a stali sa z nich kamaráti.

Takže keď sa George počas noci premení zo svojej normálnej veľkosti a z priateľskej opice sa stane obrovský ničivý kolos, Davis je odhodlaný urobiť čokoľvek, aby Georga ochránil, kým nezistí príčinu toho, čo sa mu skutočne stalo. Aby sa dopátral k pravde, neochotne prijme pomoc od Kate Caldwellovej, ktorá vedela viac o tom čo sa deje, než to, čo mu spočiatku prezradila.

Genetičku Kate Caldwellovú si zahrala Naomie Harrisová. Harrisovú a Johnsona v rámci obsadenia dopĺňal aj Jeffrey Dean Morgan. Ten si zahral opatrného štátneho agenta, ktorý sa zavesil na Davisa a Kate v snahe zistiť, čo sa stalo.

Sekunduje im aj Joe Manganiello a to ako vodca špičkovej žoldnierskej jednotky, ktorá zažije neskutočný zápas vo Wyomingských lesoch; Malin Akerman a Jake Lacy ako súrodenci, ktorí stoja práve za týmito nepodarenými experimentmi a sú rozhodnutí použiť tento patogén pre ich vlastný cieľ.

Panika okolo Georga sa stupňuje s príchodom ďalších dvoch šokujúco premenených zvierat – prvým je obrovský vlk, ktorý nielenže dokáže skákať do veľkých výšok, ale je tiež schopný lietať a neskôr je to krokodíl, dlhý ako futbalové ihrisko.

Keďže sa patogén v ich tele rozširuje, stávajú sa exponenciálne väčší a divokejší. Nielen že rastú, ale celkovo ich vývoj naďalej pokračuje a všetci traja sa vydávajú na cestu do Chicaga.

Film Besnenie prináša na plátna slovenských kín distribučná spoločnosť Continental film!

Pridaj komentár