To, že čítanie kníh je v prípade dnešnej mládeže zriedkavejšie ako kedykoľvek predtým, je skutočnosťou, ktorá je pozorovateľná už pár rokov. Zmeniť to sa rozhodla i celosvetovo známa spoločnosť Amazon, ktorá na Slovensku pokračuje s úspešným projektom Kindlotéka, ktorého cieľom je podporiť čítanie a vzbudiť záujem o knihy u žiakov a študentov novou interaktívnou formou.

Špeciálny čitateľský kútik s elektronickými čítačkami kníh Kindle môže využívať ďalších sedem základných a stredných škôl z Dolných Zeleníc, Galanty, Nitry, Nových Zámkov, Šoporne a Trnavy.

Úspešný projekt sa tak veľmi obľúbenou a inovatívnou formou už dva roky podieľa na vzdelávaní žiakov. Už 10 základných a stredných škôl, detská poliklinika, knižnica a detský domov sú v súčasnosti vybavené interaktívnym čitateľským kútikom, ktorý obsahuje nielen  tradičné knihy, ale i elektronické čítačky Kindle.

Po dvoch rokoch realizácie projektu sa toto vybavenie rozšíri do ďalších miest a obcí. Spoločnosť Amazon tak darovala už viac ako 3 800 e-kníh, 1 200 tradičných kníh a 130 e-čítačiek Kindle a kútik bude môcť využívať spolu už dvadsať škôl a inštitúcii.

„Sme radi, že môžeme vďaka Kindlotéke kráčať s modernou dobou a žiakom ukázať novú formu čítania prostredníctvom elektronických čítačiek. Tento spôsob už teraz zaujal ich pozornosť a verím, že si vďaka Kindlom deti prehĺbia záujem k čítaniu a literatúre,“ povedala Ľudmila Držiková, riaditeľka súkromnej základnej školy pre žiakov s narušenou komunikačnou schopnosťou v Nitre. Projekt Kindlotéka je tak veľkým prínosom aj pre špeciálnych pedagógov, ktorí aj takýmto spôsobom pomáhajú deťom popasovať sa s poruchami reči či učenia.

„Knihy nás sprevádzajú od samotného vzniku našej spoločnosti, preto sme sa rozhodli týmto spôsobom podporiť región, v ktorom pôsobíme a podnikáme. Projekt Kindlotéka má výborné ohlasy od škôl, ktoré ju naplno využívajú už dva roky a nás veľmi teší, že môžeme pokračovať s jeho rozširovaním do ďalšieho regiónu,“ uviedol Radek Stegbauer, riaditeľ logistického centra Amazon v Seredi. O umiestnení čitateľského kútika rozhodujú samotní zamestnanci logistického centra v Seredi, ktorí na spoločnom stretnutí nominovali základné a stredné školy.

Systematická podpora komunít, v ktorých spoločnosť Amazon pôsobí, je nielen hodnotným posolstvom, ale i skvelou víziou do budúcna. Projekt Kindlotéka však nie je jediným, ktorý pomáha. Zamestnanci spoločnosti Amazon z logistického centra v Seredi spustili zbierku detského oblečenia pre Azylový dom Tamara v Trnave. Táto charitatívna zbierka bude pokračovať aj v decembri, pričom vyzbierané oblečenie poputuje pre ľudí v núdzi v Seredi a blízkom okolí.

Pridaj komentár