Svoj spevácky talent vnímala od malička a svoj životný sen mala hneď jasný! Hovoríme o krásnej slovenskej speváčke Natálii Hatalovej, ktorú vníma slovenská verejnosť ako mladý a výnimočný talent, a to nielen v oblasti hudby, ale i herectva. Aké boli jej začiatky a ktorý bol zlomový moment jej kariéry? Nielen to, ale i množstvo zaujímavostí zo svojho profesionálneho i osobného života, nám v exkluzívnom rozhovore len pre M magazín.sk prezradila charizmatická Natália Hatalová. Mimochodom, tušili ste, aký má byť muž jej snov? My to už vieme!

Milujem byť ženou so všetkým, čo k tomu patrí! Speváčka a herečka Natália Hatalová otvorenie nielen o svojej profesionálnej kariére!!!

Do akého obdobia siahajú začiatky tvojej speváckej kariéry? Bolo to obdobie, kedy si už snívala o tom, že budeš speváčka?

Spievam úplne od malička. Ako 8-ročná som vyhrala spevácku súťaž Hviezdička a následne vďaka tomu nahrala prvú vlastnú pieseň a k nej videoklip. Postupne sa tých piesní vytvorilo viac a viac. Spievala som na rôznych podujatiach a v detských programoch. Jednoducho spev bol odmalička súčasťou môjho života a snívala som, že sa tým budem živiť stále.

Snívala si ešte o nejakom inom povolaní, ktoré ťa možno ešte trošku láka dodnes?

Nie, nemám iné vysnívané povolanie. Na každú otázku, čím by som chcela byť, som už vtedy odpovedala – speváčka alebo herečka. A neviem si predstaviť, že by to bolo niečo iné. I keď ktovie, vôbec to nevylučujem.

Zdedila si spevácky talent po niekom z rodiny? Kto ťa na ceste ku speváckej kariére už od začiatku podporoval?

Aj keď sa u nás v rodine vždy pospevovalo, nikto sa tomu nevenoval profesne. Mamina chodila do učiteľského zboru, otec hral na klavíri a písal básne. Povedala by som, že to bolo tak z každého rožku trošku. V momente, ako sa ukázalo, že vo mne nejaký talent drieme, podporu som mala u všetkých z rodiny. Veľmi ma to bavilo a mala som dvere otvorené. Nikto mi nič nezakazoval a ani ma do ničoho nenútil.

Zveľaďovanie a neustále zdokonaľovanie sa v speve je nevyhnutnosťou, bez ktorej by sa mnohé talenty nedokázali presadiť. Aká je tvoja doterajšia cesta v oblasti vzdelávania? Čo všetko ti dalo odborné vzdelanie do tvojej speváckej kariéry?

Proces vzdelávania a zdokonaľovania sa je neustály. Nikdy sa nekončí. Treba k tomu pristupovať s pokorou a priznať si, že naše možnosti sú väčšie. Tá pokora je asi najdôležitejšia. Uznať si chyby, priznať, že látka je nahodená vysoko. Odborné vzdelanie mi dalo istý nadhľad a ten prináša slobodu a uvoľnenie. To, čo je obsiahnuté v umení, nie je súťaž, ale je to uhoľ pohľadu – subjektívneho názoru, ktorý sa nedá zmerať. Každý to cítime a vnímame inak. V tom je tá jedinečnosť. Aj vďaka ľuďom, ktorých som stretla a skúsenostiam zo školy, sa mi veľa vecí podarilo pochopiť a vnímam ich niekedy možno trochu inak. Som za to vďačná.

Tvoje meno je už neoddeliteľnou súčasťou speváckeho projektu Slovensko hľadá Superstar. Na ktorý okamih z tejto populárnej speváckej súťaže nikdy nezabudneš?

Nezabudnem na ten úplne prvý moment z kastingu, keď som prišla a všetci sme sa začali smiať. Bol asi legendárny. Tých okamihov bolo iste viac, ale pri tomto si pamätám každú sekundu. Ten stres a potom náhle uvoľnenie. Keď po hodinách čakania sa dostanete k slovu a začnete spievať. Bolo to super.

V čom je lepšie byť speváčkou v porovnaní so spevákmi? Akú výhodu majú zasa speváci v porovnaní so speváčkami?

Neviem, či je v tom nejaký veľký rozdiel. Je to individuálne. Rozdiel je asi rovnaký ako medzi ženou a mužom. Žena sa nastyluje, namaľuje, pripraví, naladí … mužom stačí košeľa a prirodzený šarm. Speváčka na Slovensku musí byť aj inšpiratívna, mať svoj štýl a aj nenamaľovaná a bez filtru musí byť čarovná. Je to súčasť práce. Postupom času, sa však dáva väčší dôraz na tieto veci aj u spevákov. Ľudí zaujíma váš životný štýl, čo nosíte, ako trávite deň. Výhoda u spevákov je možno tá, že ženské publikum vie dať viac najavo obdiv. Nikdy by som však nemenila. Milujem byť ženou so všetkým, čo k tomu patrí.

Aj keď v inom roku, ale v rovnaký deň i mesiac ako ty, sa tiež narodili známe krásky strieborného plátna Brigitte Bardot a Naomi Watts. Aký je tvoj vzťah k herectvu a filmu všeobecne? Neláka ťa niekedy viac herectvo ako spev?

K herectvu som sa dostala o čosi neskôr ako k hudbe. Od malička som recitovala a písala si básne, a tiež veľa čítala. Chcela som byť herečkou, ale vôbec som netušila čo to zahrňuje. Niektoré veci má človek v sebe, iné sa musí naučiť, dospieť k nim a vydrieť si ich. To bol môj vzťah k herectvu – miestami žiarivý, inokedy kľukatý a bol v štádiu hľadania sa a bádania. S hraním vo filmoch skúsenosť nemám, ale pred kamerou som už stála aj ako herečka a naozaj ma to bavilo. Som rada, že sú príležitosti aj v tejto profesii. Poviem to však tak: spev je niečo, čo mi je tak vlastné, že to preskočí v rebríčku vysnívaného povolania len máločo.

Ak by si mala možnosť výberu, v akej úlohe by si chcela ako herečka zažiariť? Ktorý slovenský alebo svetový herec/herečka by hral po tvojom boku?

Chcela by som si zahrať v pokračovaní Indiana Jonesa po boku Harrisona Forda. Neviem, či je tento typ filmu na Oscara, ale vlastne by mi na tom ani nezáležalo. Čo sa týka slovenských hercov, rada by som si zahrala s Jankom Jackuliakom. Je to skvelý herec a pre mňa veľká osobnosť.

Každá minca má dve strany. Čo ťa na tvojej práci najviac baví a na čo sa naopak vždy tešíš najmenej?

Nie vždy má človek ten svoj deň, keď má energiu a chuť byť v spoločnosti a zabávať sa. No v momente ako som na pódiu, nikto sa ma nič nepýta, nevie čo práve prežívam a riešim, som tam len pre ľudí a to je pre mňa samozrejmosť. Takou tou odvrátenou stranou mince je asi to, že na základe nejakého mediálneho obrazu, má verejnosť pocit, že vás pozná. Niektorí začnú súdiť. Potrebujú prejaviť svoj názor, čo je super. Ale záleží na spôsobe akým to daný človek podá. Niekedy sú ľudia neprajní a napíšu aj veci, ktoré vypovedajú veľa o nich samotných. Je pravda, že ja tieto hejty neriešim. Keď sú na úrovni aj sa zasmejem.

Život nie je len o práci aj v prípadoch, ak nás práca nesmierne baví. Aké máš okrem spevu , herectva a hudby záľuby? Ako najradšej oddychuješ?

Najradšej oddychujem v kruhu svojej rodiny a priateľov. Alebo niekedy si úplne sama rada prečítam dobrú knihu, či pozriem film. Moja práca je aj moje hobby, čiže vo voľnom čase rada tvorím a venujem sa opäť len hudbe. Prípade si idem niekde zacvičiť, zatancovať a vybiť energiu.

Ktorým momentom sa tvoj život výrazne zmenil? V čom nastala najväčšia zmena?

Môj život sa mení zo dňa na deň. Preto ho milujem – pretože je taký farebný. Dosť výrazná vnútorná zmena nastala u mňa po Superstar. Človek zrazu stratí tie ružové okuliare a vidí veci tak, ako sú. S tým sa treba vysporiadať. To bol však proces na niekoľko mesiacov. V danom momente sa treba rozhodnúť, ako budem pokračovať ďalej. Moje rozhodnutie študovať na JAMU v Brne a opustiť vychodené cesty, bol pre mňa krok do neznáma, ale rozhodne správny. S odstupom času to môžem povedať. A čo má prísť to príde a počká.

Nebudeme prví, ktorí ti povedia, že si krásna žena a navyše vždy štýlovo oblečená. Popíšeš nám outfit, v ktorom sa cítiš najlepšie?

Ďakujem pekne za pochvalu. Outfit, v ktorom sa cítim najlepšie, nemusí byť vždy len o pohodlnosti. Musí sa zlučovať s mojou náladou, musím sa v ňom jednoducho cítiť ako ryba vo vode. Niekedy sú to len rifle a tričko, inokedy klasické “malé čierne” šaty. Baví ma vytvárať outfity na danú príležitosť. Či už je to koncert, alebo nejaká spoločenská udalosť. Ak nie je inšpirácia, stavím na istotu. Keď kopne múza, rada zariskujem.

Popíšeš nám, aký by mal byť muž tvojich snov?

Muž mojich snov je chápavý a láskavý, je silnou oporou. Aj keď prídem neskoro v noci po koncerte, myslí na to, že jeho žena je hladná práve v noci, tak navarí. Vždy, keď prídem takto neskoro v noci, buchocem a takmer vždy ho zobudím. Aj tak mi ráno dá pusu a povie, že ma ľúbi. Za akejkoľvek situácie som preňho najkrajšou a najšarmantnejšou ženou. Muž mojich snov je silná a inšpiratívna osobnosť. Je to môj manžel a lepšieho som si ani len nemohla vysnívať.

Hudobný koncert ktorej svetovej speváčky, speváka alebo skupiny by si určite raz chcela zažiť a prečo?

Toto leto sa mi podarilo zažiť koncert Britney Spears. Je to speváčka, ktorú som obdivovala od malička. Stálo to za to a som rada, že sme ju mohli vidieť takto live. Určite by som si nenechala aktuálne ujsť koncert speváčky Sii. Spieva neskutočne, má osobitý hlas a tie piesne, ktoré skladá … nuž, klobúk dole.

Máš obľúbenú pesničku, ktorú nielen rada počúvaš, ale aj spievaš?

Tých piesní je viac a sú spojené s tvorbou či projektom, ktorému sa aktuálne venujem. Keď som skúšala predstavenie Zorro, deň čo deň, aj cestou do divadla som počúvala hudbu Gipsy Kings. Alebo pri muzikáli Atlantída lyrika piesní Mira Žbirku. Poznám veľa piesní a tým, že ich mám rada, zapamätám si melódiu a už ich viem. Niekedy to ide tak prirodzene, že sama neviem odhadnúť, kedy som sa tú pieseň učila, jednoducho ju viem. Na toto mám fakt pamäť. A potom sú tu veci, na ktoré pamäť nemám.

Ako by si zhodnotila ako mladý talent hudobnú scénu na Slovensku?

Musím povedať, že na Slovensku sa rodí veľa talentovaných ľudí, a to aj napriek tomu, že sme malá krajina. Bohužiaľ, niektorých obchádzajú príležitosti. Človek sa ľahko vzdáva, keď nejde všetko ako po masle. To je však to najhoršie, čo sa môže stať a zároveň aj to najľahšie. Treba jednoducho bojovať a ono to príde. Niekedy ani účasť v speváckej show nezaručí úspech. Človek získa hlavne popularitu, ale nevie ju ešte pracovne podložiť. Rozdiel medzi tým byť úspešným a byť známym je hlavne v tom, že nájdeš svoju cieľovú skupinu a nájdeš smer hudobného vyjadrenia, v ktorom sa cítiš byť sám sebou. Tieto pojmy sa však často zamieňajú.

Zima a Vianoce sú už za rohom. Čo pre teba toto ročné obdobie znamená?

Na zimu a konkrétne na vianočné obdobie sa veľmi teším. Milujem pečenie, varenie a máme už nejaké svoje tradície. Teším sa na vianočné piesne a koncerty. Je to obdobie, na ktoré sa podľa mňa tešíme všetci. Tieto Vianoce budú výnimočné – už sa vlastne ani neviem dočkať.

Kde ťa budú môcť tvoji fanúšikovia najbližšie vidieť?

Takto verejne sa určite budeme môcť vidieť na mojom tradičnom vianočnom koncerte. Sledujte moju FB stránku, fanpage, instagram a dozviete sa všetko.

Aké novinky plánuješ do budúcna?

Práve som v štádiu dokončovania albumu. Nahrávam piesne, konkrétne aj jednu vianočnú, takže to bude taký môj darček pod stromček pre vás. Určite sa budeme vidieť aj v divadle, ale nechcem predbiehať a prezrádzať dopredu.

Za rozhovor ďakujeme mladej, krásnej a talentovanej speváčke – Natálii Hatalovej

Pridaj komentár