Na svete existujú dva typy ľudí: tí, ktorí radi čítajú knihy o umení a potom sú tú ľudia ako Elizabeth Sagan, ktorá pretvorila čítanie kníh na doslovné umenie.

Uponáhľaný životný štýl, či moderná doba nedáva množstvu ľudí priestor na voľný čas, ktorý by si mohli spríjemniť dobrou knihou a šálkou kávy.

Napriek tomu sa nájde množstvo milovníkov dobrej literatúry, ktorí si radi nájdu čas a za sychravého počasia si vychutnajú svoju obľúbenú knihu. A potom sú tú ľudia ako Elizabeth, ktorá už niekoľko rokov zdieľa lásku ku knihám so svojimi sledovateľmi na Instagrame.

Každodennými príspevkami neprestáva udivovať, pričom podtrhuje svoju kreatívnu stránku. Všetko sa začalo, keď sa s ostanými na sociálnej sieti podelila o obľúbené čítanie, kde bolo vidieť aj jej rozsiahlu knižnicu.

Jednoduchá fotografia podporená fantáziou mala na svedomí, že dnes sa môžeme tešiť z čoraz viacej kreatívnejších a nápaditejších fotografií. Táto mladá žena v súčasnej dobe vytvára z obrovskej zbierky kníh doslovné umelecké diela.

Na obrázkoch nájdeme výjavy z rôznych známych kníh od autorov, ktorých mená rezonujú po celom svete. Zaujímavá forma pretavenia literárnych žánrov do moderného umenia zaujala mnohých ľudí.

Za touto prácou nestojí ale autorka sama. S nezvyčajnou no naozaj inšpirujúcou prácou jej často pomáha dobrý priateľ James Trevino.

Elizabeth sa nezameriava len na fantasy knihy, prednosť dáva románom aj nestarnúcim klasikám. Myslíme, že tieto fotografie určite potešili a zahriali nie jedného milovníka kníh, a čo vás?

Pridaj komentár