V živote sa stáva, že nie všetko vychádza tak, ako by si človek želal. Keď sa však snažíte neustále a šťastena je vám aj tak otočená chrbtom, začnete sa zamýšľať nad tým, prečo je to tak.

Michal Suchánek je najväčším smoliarom! Nájde v sebe Pepík odhodlanie a pokúsi sa vykročiť svojmu šťastiu vpred?

Podobne to má aj hlavný hrdina nového českého filmu Pepík, ktorého si zahral Michal Suchánek a ktorý prináša na plátna slovenských kín distribučná spoločnosť Continental film.

Pepík (Michal Suchánek) je obyčajný český chlapík, ktorý má momentálne okolo päťdesiatky. Vo filme sledujeme jeho celý jeho životný príbeh už od zoznámenia jeho rodičov, až po ich rozchod.

Postupne s ním prežívame predškolské roky, prechádzame s ním základnú i strednú školu, a tiež prvými nesmelými pokusmi s dievčatami. Sme svedkami jeho neúspešnej pracovnej kariéry a obdobne neúspešného manželstva i rodinného života.

Ako Pepík postupne dospieva a starne aj napriek tomu, že sa všetko okolo neho mení, on sa uprostred ostatných ľudí cíti stále osamelý.

Po celý život sa snaží robiť všetko správne, tak aby ho ostatní mali radi, no s výnimkou niekoľkých okamihov v tejto snahe vždy pohorí.

Lenže tentokrát je všetko inak! Pepík v sebe nájde odhodlanie a pokúsi sa vykročiť svojmu šťastiu vpred.

Pridaj komentár