Michal Jakubec uvádza Les Contraires


Notice: Undefined property: stdClass::$share in /home/clients/multi_152266/mmagazin.sk/wp-content/themes/Newspaper-child/functions.php on line 59

Notice: Trying to get property of non-object in /home/clients/multi_152266/mmagazin.sk/wp-content/themes/Newspaper-child/functions.php on line 59
Michal Jakubec uvádza Les Contraires 10

Slovenský fotograf Michal Jakubec prepadol svojej vášni pre fotografiu asi pred desiatimi rokmi. Zo začiatku ho fascinovala len portrétová tvorba a o módnej fotografii v tej dobe vôbec neuvažoval. Postupne si ju však zamiloval. Michal Jakubec má veľmi profesionálny prístup ku každému foteniu, pretože každé jedno z nich má svoj vlastný jedinečný príbeh. Jednotlivé role modelov a modeliek sa vždy snaží prepojiť s ich osobnosťou.

 

Michal Jakubec uvádza Les Contraires

michal_jakubec_les_contraires_mmagazin1

Fotograf Michal čerpá svoju inšpiráciu všade okolo seba, v ľuďoch ktorých stretáva, v hudbe, vo filmoch, ale aj vo farbách, ktoré sú navôkol. Niekedy práve tie farebné kombinácie začnú myšlienku celého fotenia.

michal_jakubec_les_contraires_mmagazin2

Ako každý jeden umelec, aj Michal má svoj vzor, čo sa týka fotografie. Jedným z jeho vzorov je určite Thomas Woland a tým druhým je Kristian Schuller.

michal_jakubec_les_contraires_mmagazin3

Čo fascinuje Michala najviac na jeho tvorbe je prepojenie módy a bežného života nielen pomocou módnej a produktovej fotografie, ale aj dokumentárnej série, na ktorej práve pracuje spolu s mladými a talentovanými módnymi návrhármi.

michal_jakubec_les_contraires_mmagazin4

„Módna fotka vytvára akýsi mostík medzi umením a bežným životom. Vplýva na to ako chcú ľudia vyzerať a dáva im ideály. V módnej fotografii sa spájajú všetky oblasti fotografie, nie sú v nej žiadne pravidlá a je neuveriteľne dynamická,“ vysvetľuje Michal Jakubec.

michal_jakubec_les_contraires_mmagazin5

Michal pri svojej práci rád používa dramatickejšie svetlo a výraznejšie farby, aj keď editoriál „Les Contraires“ o tom až tak nevypovedá. Pre jeho tvorbu je typický interiér, ale to vždy závisí od danej situácie.

michal_jakubec_les_contraires_mmagazin6

Najťažšie na práci fotografa je podľa Michala spojiť všetkých ľudí dohromady, aby počas fotenia fungovali ako jeden organizmus. Najlepšie fotky totiž vznikajú len keď to celé funguje, pretože svoju úlohu tam zohráva každý člen tímu.

michal_jakubec_les_contraires_mmagazin7

Pri fotení fotograf Michal Jakubec nevie tolerovať nespoľahlivosť. „Ako som už aj vyššie spomenul, výsledok fotenia závisí od jednotlivých členov tímu, ktorí však musia fungovať ako jeden ucelený organizmus. Nemám preto rád, keď sa niekto správa neprofesionálne, je nedochvíľny alebo akýmkoľvek iným spôsobom narúša dobrú atmosféru pri fotení.“

michal_jakubec_les_contraires_mmagazin8

A čo považuje Michal Jakubec za svoj splnený sen? „To, že sa môžem živiť tým, čo ma baví. Od prvého momentu som fotografiu bral skôr ako koníček a to, že sa ňou môžem uživiť je len obrovské plus,“ usmieva sa Michal.

michal_jakubec_les_contraires_mmagazin9

Len pre M magazín.sk fotograf Michal Jakubec:

Ako vlastne vznikla celá myšlienka a koncept editoriálu „Les Contraires“?

Celé to vzniklo pri rozhovore s Kristínou Vlkovičovou (Kristy Wolf) a Dominikou Mrázovou o modeloch a ich úlohe zmraziť emóciu v čase.

Čo na to chalani? Ako sa im páčil koncept editoriálu?

Celý koncept sa im veľmi páčil, aj keď to bolo pre nich niečo nové. Fotenie bolo jedno veľké dobrodružstvo a mali sme obrovskú zábavu.

Neprekážal im make up?

To neviem (smiech). Nahlas nič nepovedali, musím uznať, že to boli skutoční profesionáli.

Ako dlho trvalo líčenie na tento editoriál?

Bolo to menej ako dve hodiny.

Ako dlho trvalo celé fotenia? Ako dlho trvala postprodukcia?

Samotné fotenie trvalo 3 hodiny. Na každej fotke som pracoval asi 2 hodiny.

Aké posolstvo odovzdáva editoriál „Les Contraires“?

Pôvodná myšlienka spočívala v stvárnení živých sôch. Keď fotograf stlačí spúšť na moment sa zo živej bytosti stáva statický objekt. Socha vyjadrujúca emócie, z tváre čitateľné citové rozpoloženie.

Ako dlho trvalo odličovanie?

To bolo na tom všetkom asi najvtipnejšie. Odličovali sa takmer hodinu a to určite nedali zo seba všetko dole.

Nafotené špeciálne len pre M magazín.sk fotografom Michalom Jakubcom

Fotografia: Michal Jakubec

Model: Juraj Dobis, Balucha Jozef /M management

Make-up: Kristy Wolf

Styling: Dominika Mrázová

Pridaj komentár