Asi žiadna česko-slovenská party sa nezaobíde bez hitov, ktoré zložil alebo naspieval Michal David. Už desaťročia nás tento český umelec baví svojimi hitmi ako Nonstop či Decibely lásky a zároveň hladí romantické duše skladbami Nejvetší z nálezů a strát, Každý mi tě lásko závidí a mnohými ďalšími. Jeho party Mejdan roku sa opäť vracia na Slovensko a pred Vianocami si ju užijú v mestách Košice (11.12.), Žilina (12.12.) a Bratislava (13.12.).

Michal David si na Mejdan roku 2018 pozval Sagvana Tofiho! Čo všetko je pre nás ešte počas tejto hudobnej show pripravené?

„Michal David je jedným z najúspešnejších hitmakerov českej populárnej hudby so stálym presahom aj na Slovensko, kde má svoje verné publikum. Podobne ako napríklad Karel Svoboda, Vašo Patejdl alebo Janek Ledecký sa dokázal presadiť nielen ako autor úspešných pesničkových hitov, ale aj ako skladateľ obľúbených muzikálov ako Kleopatra, Traja mušketieri, Angelika a ďalšie,“ povedal o Michalovi Davidovi hudobný publicista a dramaturg Juraj Čurný.

Spevák sa slovenským fanúšikom pripomenul v tomto roku predovšetkým vystúpením v populárnej televíznej relácii ChartShow, kde zaspieval skladbu Každý mi tě lásko závidí (víťaz rebríčka Venované ženám 2) a interpretoval skladbu svojho obľúbeného speváka Eltona Johna Candle in the Wind, ktorá vyhrala rebríček Najpredávanejšie hity všetkých čias. V súčasnosti koncertuje najmä v rámci svojho Mejdan roku open air turné v Čechách.

Špeciálny hosť – Sagvan Tofi

Hosťom na Mejdane roku 2018 bude Sagvan Tofi. Ak by si niekto chcel zaspomínať, tak týchto dvoch umelcov spája napríklad film Vítr v kapse z roku 1982, v ktorom si Sagvan Tofi zahral s Lukášom Vaculíkom a Michal David naspieval ústrednú skladbu Nonstop. Mimochodom, keďže v tom čase Michal David spieval v kapele Kroky Františka Janečka, skladbu nahral tajne. Niet pochýb o tom, že aj tento hit, ktorému už tiahne na pomyselný štvrtý krížik, odznie počas koncertov.

Od tohto filmu sa obaja umelci viackrát stretli pri rôznych spoluprácach, nedávno to bol napríklad superúspešný muzikál Deti ráje, ku ktorému Sagvan Tofi napísal liberto. Keďže „kráľ českých diskoték“ má na svojom konte skutočne mnoho hitov, Tofi už pracuje aj na pokračovaní muzikálu.

VIP afterparty

Po koncertoch v Košiciach a v Bratislave je pre najvernejších fanúšikov pripravená jedna lahôdka. Držitelia VIP vstupeniek majú možnosť zúčastniť sa špeciálnej afterparty, na ktorej budú mať možnosť osobne sa zabaviť s umelcami a takisto sa s nimi odfotiť. Mejdan roku sa tak pre mnohých neskončí s poslednou skladbou na pódiu, ale bude pokračovať ďalej.

„Na týchto koncertoch vystúpim so svojou novou kapelou Kvatro, ktorá sa predstaví na začiatku koncertu so sériou svetových hitov, viac-menej ako predkapela, ktorá navodí tú správnu atmosféru. Mimo všetkých tých najslávnejších hitov som tam zaradil aj klavírnu ‚unplugged‘ medley s doprovodom akustickej gitary v podaní Ivana Koreného, bývalého člena mojej kapely Michal David Band a klavíru v mojom podaní či nabúchanú zmes hitov z filmov Diskopríbeh I a II,“ povedal o sérii koncertov Michal David: „Určite si diváci prídu na svoje. Bude to show, ako vždy J.“

Vstupenky na Mejdan roku 2018 – Michal David sú k dispozícii v sieti Ticketportal

Pridaj komentár