Niektoré dievčatá si už vo svojej mladosti predstavujú, aké je to byť na materskej dovolenke a venovať sa len rodine. Tie mamičky, ktoré už aspoň jednu materskú dovolenku absolvovali, dobre vedia, že toto obdobie nemá nič spoločné so slovom „dovolenka“. Za tie tri roky, ktoré poväčšine strávime najmä s dieťaťom, toho zažijeme skutočne mnoho. Nad tými negatívnymi situáciami ale vyhrávajú tie pozitívne. Veď už len samotná možnosť mať vlastné dieťa je v dnešnej dobe vzácnosť. Veď koľké ženy nemôžu mať deti, aj keby ich veľmi chceli.

Materská dovolenka nie je žiadna dovolenka! Ako si ju spríjemniť, aby ste sa nezbláznili?

Ak si ale chcete spríjemniť čas strávený na materskej, prečítajte si nasledujúce riadky. Nebojte sa, váš muž vás nebude musieť odviezť ďaleko od vášho neposedného dieťatka. Skĺbte svoje povinnosti starať sa o dieťa so svojimi záľubami. Myslíte si, že sa to nedá? Omyl, dá. Materská dovolenka nie je len o vymieňaní detských obliečok, plienok a upratovaní domácnosti po dieťatku.

Detské centrá

Už len prechádzky s niekoľkotýždňovým dieťatkom nemusia byť nudné. Stačí, keď k sebe zavoláte svoju kamarátku, poprechádzate sa a neskôr si sadnete do kaviarne. Vynikajúcou možnosťou, ako umožniť mamičkám socializovať sa, sú detské centrá. Samozrejme, s maličkým novorodeniatkom by ste tam nemali vôbec chodiť. Ak už je ale vaše dieťatko staršie, odporúčame vám navštevovať takéto centrá. Čo viete, možno si aj práve tam nájdete veľmi dobrú kamarátku, s ktorou zostanete v kontakte, aj keď už budú vaše deti väčšie. V detských centrách sú určené miesta – kútiky pre mamičky, v ktorých si môžu posedieť, zatiaľ čo sa ich ratolesti budú hrať s rôznymi hračkami.

Vymýšľajte rodinné výlety

Počas materskej dovolenky nemusíte sedieť len doma. Pochopiteľne, že ako mamička budete potrebovať na chvíľu vypadnúť z domu. Vymyslite spolu so svojim partnerom nenáročný výlet. Uvidíte, že vaša materská dovolenka nebude len jeden stereotyp. Odporúčame vám detičky brávať do hôr (napr. do Vysokých Tatier). Veď práve čerstvý horský vzduch pôsobí na dýchacie cesty malého dieťatka blahodarne. Je všeobecne známe, že časté návštevy podhorských oblastí chránia dýchacie cesty malých detí, konkrétne ich chránia pred astmou a alergiou.

Zabezpečte svojim deťom pekné detstvo, pretože len od vás záleží, aké bude vaše dieťa, keď vyrastie. Je smutné, ale dnešní rodičia sa nevenujú svojim ratolestiam, dôsledkom čoho sa u veľkej skupiny detí prejavujú rôzne poruchy správania. S výchovou treba začať už od batoľaťa, teda už odvtedy, čo vaše dieťatko prvýkrát položíte na obliečky do postieľky.

Pridaj komentár