V dnešnej dobe sa už bez telefónu nezaobídeme. Využívame ho na prácu, na zábavu a pravidelné kontrolovanie sociálnych sietí. Všetky naše činnosti však výrazne znižujú výdrž batérie. Ak ste majiteľom smartfónu od Apple, máme pre vás 5 tipov, ako tento problém môžete aspoň sčasti vyriešiť.

FOTO: unsplash.com

1. Zapnite si úsporný režim

Ak potrebujete rýchlo ušetriť čo najviac batérie, zapnite si na vašom iPhone úsporný režim. Ten automaticky vypne a obmedzí niektoré funkcie v telefóne. Napríklad sťahovanie dát z internetu na pozadí, načítavanie e-mailov či zálohovanie fotiek na iCloud. Návrh na zapnutie tohto systému sa vám objaví automaticky, keď batéria klesne pod 20 %, no môžete si ho hocikedy zapnúť aj v nastaveniach alebo cez ovládacie centrum.

Apple okrem tohto režimu ponúka ešte jedno zaujímavé riešenie – špeciálny obal na mobil Smart Battery Case, v ktorom je zabudovaná externá batéria. K dizajnovým iPhone krytom si tak môžete zaobstarať aj túto vychytávku.

2. Vypnite funkcie, ktoré momentálne nepoužívate

Ak si nechcete hneď zapínať úsporný režim, ale potrebujete výdrž batérie predĺžiť, vypnite si manuálne všetky funkcie, ktoré momentálne nepoužívate. Ide najmä o WiFi, GPS, bluetooth a dátové pripojenie. Nie je nutné, aby ste ich mali vždy zapnuté a zbytočne sa nimi oberáte o drahocenné percentá. A navyše, v prípade potreby, ich môžete rýchlym klikom na hornú lištu opätovne spustiť.

FOTO: unsplash.com

3. Nainštalujte si úspornejšie aplikácie

Mnoho ľudí by pravdepodobne ostalo nemilo prekvapených keby vedeli, koľko energie spotrebúvajú obľúbené aplikácie ako sú Facebook, Instagram či TikTok. Ak by vás to zaujímalo, môžete si presné percento zistiť v nastavení batérie. iOS ponúka aj veľa programov, ktoré vám vypracujú naozaj detailné štatistiky o celkovej spotrebe smartfónu.

Aby ste vplyv týchto aplikácií aspoň trochu zmiernili, stiahnite si ich úspornejšie verzie alebo si starú aplikáciu aktualizujte. Môže sa stať, že novšia verzia bude úspornejšia.

4. Upravte jas displeja

Úprava jasu na displeji je celkom známe vylepšenie, no aj tak ho mnohí ešte stále nevyužívajú. Pritom príliš veľký jas neškodí len výdrži batérie, ale aj vašim očiam. A to najmä vtedy, ak na telefón so silným jasom pozeráte v tme.

Najlepšie je korigovať si úroveň jasu podľa seba. Ani automatické nastavenie vám nezaručí, že displej telefónu nebude svietiť až príliš. Niektoré modely totiž môžu mať aj v tomto režime zbytočne vysokú úroveň jasu.

FOTOj: unsplash.com

5. Vyčistite vyrovnávaciu pamäť

Aby ste zvýšili svoje šance na lepšiu výdrž batérie, je dobré aspoň raz za čas váš iPhone reštartovať a vyčistiť vyrovnávaciu pamäť (cache). V tej sa môžu zbytočne hromadiť informácie, ktoré už nepotrebujete. S čistením to však nepreháňajte. Ak by ste ho robievali príliš často, telefón by to mohlo spomaliť, pretože by musel pamäť stále vytvárať odznova.

6. Vypnite upozornenia, ktoré nie sú dôležité

Na šetrenie batérie, a aj pre duševnú pohodu, je dobré vypnutie niektorých nepotrebných upozornení. V nastaveniach v časti „Hlásenia“ si môžete upozornenia nastaviť presne podľa seba a svojich potrieb. Je naozaj zbytočné, aby ste dostávali pripomienky ku každej malej zmene v aplikácii alebo novinke v hre.

Pridaj komentár