Blíži sa obdobie, kedy mamy končiacich stredoškolákov premýšľajú nad tým, v čom zažiaria na ich stužkovej. Táto slávnosť je dlho očakávanou udalosťou pre každého mladého človeka a hoci má byť hviezdou večera práve on či ona, aj mamy by mali pouvažovať nad tým, čo bude najvhodnejšie si obliecť.

Každá matka chce predsa na stužkovej svojho budúceho maturanta alebo maturantky vyzerať dobre. My vám poradíme, ako si správne vybrať nielen šaty, ale tiež doplnky a topánky.

Ako si vybrať šaty?

Štýl oblečenia určujú organizátori stužkovej slávnosti. Môžu to byť dlhé spoločenské šaty a róby rôznych materiálov a farieb, ku ktorým sa hodí prevažne klasický čierny oblek alebo smoking. Na druhej strane to môžu byť tiež klasické malé čierne šaty, ktorými žena nikdy nič nepokazí. V prípade jednoduchých šiat platia dve základné pravidlá úpravy zovňajšku, a teda striedmosť a nenútená elegancia.

Dámy by tiež nemali mať dekoltované šaty, ale ak sa predsa len rozhodnú obliecť si šaty s odhalenými časťami tela, platí, že ak odhalíme ramená, zahalíme dekolt a naopak. Pre mamy budúcich maturantov sú ideálne decentné šaty v midi dĺžke a v tlmených farbách. Výbornou voľbou sú puzdrové šaty, ku ktorým si môžete dovoliť aj výraznejšie šperky a doplnky.

Aká obuv je najvhodnejšia?

Prvou zásadou pri výbere topánok je najmä ich pohodlnosť. Musia sedieť ako uliate, aby ste bez otlakov vydržali celú noc. Druhým faktom je, aby svojou farbou ladili k šatám a teda dopĺňali spoločenskú kabelku a ďalšie doplnky vášho oblečenia.

A nezabúdajte, že podľa klasickej etikety by mali mať uzavretú špičku. Lodičky na vysokom opätku a rovnako aj uzatvorená špička topánok opticky predlžujú nohy a dodajú každej žene dokonalú eleganciu.

Ako zvoliť správny šperk?

Samotný outfit dolaďte šperkmi, ktoré dotvoria váš celkový dojem. Podľa etikety platí, že ak zvolíte väčší, výraznejší šperk, zvoľte maximálne dva druhy šperkov, napríklad objemné náušnice doplňte iba jednoduchým prsteňom alebo náramkom.

Štýl podriaďte šatám a ich farebnosti. Jemné šaty potrebujú výrazné šperky. Na stužkovú uprednostnite originálne a pravé šperky alebo naozaj vkusnú a kvalitnú bižutériu, ktorá bude luxusnou bodkou vášho outfitu.

FOTO: giuliett.com, Baldinini, Elisabetha Franchi – La Femme, Marc Cain – mclasse

Pridaj komentár