Mám veľký nos, tie pery by mohli byť plnšie, neznášam svoje pehy, včera som určite nemala také vrásky okolo očí … Všimli ste si, že len čo sa my, ženy, pozrieme do zrkadla, ozve sa automaticky náš vnútorný kritik? Priznajme si to – sme na seba príliš prísne. A pre všetku kritiku nevidíme na sebe to pekné. Ako to zmeniť, mať sa viac rada a začať sa na seba do zrkadla úprimne usmievať? Vieme, ako na to.

Zdroj obrázku: Dean Drobot / Shutterstock.com

Podľa výskumov jednej svetovej kozmetickej značky, len 10 % Sloveniek sa cíti byť krásnych a spokojných so svojím odrazom, ktorý im ukazuje zrkadlo. To znamená, že ak bude vedľa seba stať 10 žien a všetky sa budú pozorovať v zrkadle, len jedna jediná si v duchu povie: „Hm, som kočka! Pristane mi to!“ A bude si to aj naozaj myslieť. Ďalších deväť počúva svojho vnútorného kritika a závidí všetkým ostatným to, čo údajne sama nemá.

Usmiať sa? Nezmysel!

Každá tretia žena navyše tvrdí, že sa cíti pri pohľade do zrkadla skľúčene. A usmiať sa na seba? Nezmysel! Ženy, zmeňme to! V priemere sa na seba pozeráme do zrkadla päťkrát denne spolu 34 minút. Chcete trpieť, alebo si to užívať? Máte chuť svoj postoj k sebe samej zmeniť? Držte sa našich jednoduchých tipov.

1.      Prebuďte v sebe malé dievčatko

Pamätáte si, keď ste boli malé dievčatko, s akou láskou a samozrejmým prijatím ste sa na seba dívali do zrkadla? Obnovte to. Nájdite v sebe tú malú Katku, Veroniku alebo Máriu – a znova ju rozmaznávajte. Ste to stále vy, len teraz o niečo staršia.

2.      Pracujte na zdravom sebavedomí

Za každým vnútorným kritikom v hlave sa skrýva nízke sebavedomie. Pretože zdravo sebavedomá žena dokáže vidieť svoju krásu a oceniť ju. Prijmite svoje nedokonalosti a fakt, že jednoducho máte chyby. A čo? Veď všetky ich máme a aj tak sme bohyne. Tak sa na seba do zrkadla usmievajte, kedykoľvek pôjdete okolo.

3.      Oceňte sa za drobnosti

Stáva sa vám, že vám vnútorný kritik hovorí niečo častejšie, než len pri pohľade do zrkadla? Našepkáva vám, čo ste urobili zle a že ste sa mali rozhodnúť inak? A aj sa za to náležite potrestáte a skritizujete? Nerobte to! Hľadajte na sebe klady, nie zápory! Oceňte sa za každú drobnosť – že ste sa ráno zvládli krásne nalíčiť, konečne si vybrali novú skrinku do kúpeľne, nepribrali od posledného váženia, prišli včas do práce … Náš deň sa skladá z viacerých drobných udalostí a činov, za ktoré stojí za to sa oceniť.

4.      Zbavte sa toxických ľudí okolo seba

Tvrdí vám niekto stále dookola, že nie ste krásna? Upozorňuje niekto často na vaše chyby a nedostatky? Nerešpektuje vaše hranice? Nenechajte si zrážať sebavedomie, radšej sa prestaňte stretávať s ľuďmi, ktorí si neuvedomujú vašu hodnotu. Ak vás niekto stále kritizuje a má s vami nejaký problém, je to v skutočnosti jeho téma, ktorú si musí v sebe doriešiť a spracovať.

Zdroj obrázku: LightField Studios / Shutterstock.com

Prestaňte preto na sebe hľadať chyby a pri každom pohľade do zrkadla sa skúste sebavedomo usmiať. Veď ste krásna!

Pridaj komentár