Majstrovské diela rodiace sa u 5-ročnej Iris Grace s autizmom

286
Majstrovské diela rodiace sa u 5-ročnej Iris Grace s autizmom 14

To, že ľudia trpiaci autizmom vnímajú mnohé veci inak a intenzívnejšie je už dávno známe. Ale to, že sa malé dievčatko postihnuté touto chorobou dokáže rovnať impresionistickým maliarom ako sú Monetovi, Manetovi či Renoirovi? Aj toto je skutočne možné a 5-ročná Iris Grace z Veľkej Británie je toho príkladom!

Iris_grace_amazing_paintings_mmagazin1Cez svoje maľby komunikuje nielen so svojou dušou, ale i s celým svetom. Pre Iris Grace sa stal autizmus akousi cestou k novému poznaniu prostredníctvom hry s farbami a ťahmi štetca. Maľba bola pre Iris len prostriedkom na tréning ovládania svojej koncentrácie pri rečovej terapii. A teraz?

Iris_grace_amazing_paintings_mmagazin2Teraz je Iris a jej príbeh farieb známy takmer po celom svete. V roku 2013 sa dokonca správa o jej živote a maľbách objavila v 207 krajinách po celej zemi. Momentálne jej život sledujú milióny ľudí prostredníctvom facebooku. Vstúpte aj vy aspoň na malú chvíľku do krajiny myšlienok Iris Grace pri pohľade na jej umelecké kúsky!

Iris_grace_amazing_paintings_mmagazin2aIris_grace_amazing_paintings_mmagazin2b Iris_grace_amazing_paintings_mmagazin2c Iris_grace_amazing_paintings_mmagazin3 Iris_grace_amazing_paintings_mmagazin4 Iris_grace_amazing_paintings_mmagazin6 Iris_grace_amazing_paintings_mmagazin7 Iris_grace_amazing_paintings_mmagazin8 Iris_grace_amazing_paintings_mmagazin13 Iris_grace_amazing_paintings_mmagazin15[Denisa Košarišťanová/boredpanda.com]

Pridaj komentár