Prezidentka, ktorá má za sebou rok v úrade, je zahltená prácou a jej program je každý deň na prasknutie nabitý. Občas by si chcela odpočinúť bez pozornosti celej republiky. A tak sa jedného dňa odhodlá na riskantný kúsok … Pôvabná česká herečka Aňa Geislerová v snímke Prezidentka hľadá cestu ako uplatniť právo milovať a byť milovaná mužom svojich snov.

„Pre mňa bolo veľmi dôležité vedieť, že Kateřina bytostne cíti potrebu niečo meniť a pomáhať,“ hovorí herečka o svojej postave, ktorú zahrala po boku Ondreja Vetchého. „Spolupráca s Ondrom je vždy skvelá. Je to špecifický človek, ale skvelý partner, s ktorým sa dosť nasmejeme. Dokáže takým svojím zvláštnym spôsobom povzbudzovať – je mi s ním prosto dobre,“ opisuje s úsmevom Geislerová.

Nápad nakrútiť film o prezidentke – žene vznikol už v roku 2016, keď Rudolf Havlík dokončil Rozprávky pre Emu. „Snažili sme sa vytvoriť postavu, ktorá by mohla ľudí inšpirovať a pripomenúť nám, že milovať a byť milovaný je niečo, čo naozaj potrebuje každý z nás,“ vysvetľuje český scenárista a režisér, ktorý má za sebou filmy Rozprávky pre Emu, Po čom muži túžia, Bábovky či Minúta večnosti.

Obsadenie Anny Geislerovej do roly hlavy štátu v sukni a lodičkách, bola pre neho jasná voľba. „Nikdy som nepremýšľal o nikom inom. Chceli sme spolu zase pracovať a Anin talent, esprit a šarm sú pre túto rolu ako stvorené,“ prezrádza režisér.

Vedľa hlavnej partnerskej dvojice sa vo filme objavia aj Juraj Loj, Veronika Khek Kubařová, Oskar Hes, Jiří Langmajer alebo Vanda Chaloupková.

Snímku uvedie od 30. mája 2022 do slovenských kín distribučná spoločnosť Magic Box Slovakia

Pridaj komentár