Lucia Gschwandtnerová a Vladimír Tichý uviedli v Žiline výstavu s názvom Dva svety

259
Lucia Gschwandtnerová a Vladimír Tichý uviedli v Žiline výstavu s názvom Dva svety 8

Mladí fotografi Lucia Gschwandtnerová a Vladimír Tichý uviedli 2. septembra v Krajskej knižnici v Žiline výstavu fotografií s názvom – Dva svety. Lucia Gschwandtnerová sa narodila v Žiline, kde aj vyrastala. Momentálne je študentkou na gymnáziu v Rajci. Mladá fotografka zväčša vystupuje pod pseudonymom Semiriane. Počas zbližovania sa s fotografiou okúsila rôzne žánre – koncertnú, krajinkársku, portrétnu, dokumentárnu, ale aj makro fotografiu. V poslednej dobe si však najviac  zaľúbila konceptuálnu fotografiu. Experimentuje s rôznymi námetmi, prostredníctvom ktorých zobrazuje svoj nezvyčajný pohľad na svet. Svoju doterajšiu tvorbu považuje len za akýsi „odrazový mostík“ nakoľko má s fotografiou ešte veľké plány a chcela by ju študovať a raz sa ňou aj živiť.

Lucia  Gschwandtnerová a Vladimír Tichý uviedli v Žiline výstavu s názvom Dva svety

lucia_a_vladimir_uviedli_vystavu_dva_svety_mmagazin1

Vladimír Tichý sa narodil a pôsobí Žiline. Odmalička chodieval na turistiku, kde ho fascinovali hory a príroda. Vždy si rád prezeral staré fotoalbumy či rôzne iné fotografie. V šestnástich mal prvý digitálny fotoaparát, s ktorým konečne mohol sám okúsiť a objavovať čaro fotografie.

lucia_a_vladimir_uviedli_vystavu_dva_svety_mmagazin2

Hľadáčik fotoaparátu mu zmenil pohlaď na svet, naučil sa pracovať s tým, čo mu príroda ponúkala: svetlo, vietor, mráz, sneh, dážď, no najradšej však pozoruje východy a západy slnka, ako aj nočnú oblohu, ktoré sú pre neho ako nekonečný film, na ktorý sa dokáže neustále pozerať a nikdy ho to neomrzí.

lucia_a_vladimir_uviedli_vystavu_dva_svety_mmagazin3

lucia_a_vladimir_uviedli_vystavu_dva_svety_mmagazin4

lucia_a_vladimir_uviedli_vystavu_dva_svety_mmagazin5

lucia_a_vladimir_uviedli_vystavu_dva_svety_mmagazin6

lucia_a_vladimir_uviedli_vystavu_dva_svety_mmagazin7

lucia_a_vladimir_uviedli_vystavu_dva_svety_mmagazin8 lucia_a_vladimir_uviedli_vystavu_dva_svety_mmagazin9 lucia_a_vladimir_uviedli_vystavu_dva_svety_mmagazin10

Výstava je sprístupnená do konca septembra. Ste srdečne pozvaní.

FOTO: Lucia Gschwadtnerová a Vladimír Tichý

Pridaj komentár