Stalo sa to niekedy pred piatimi rokmi, presný dátum si vraj nepamätajú, ale všetko vzniklo veľmi spontánne. Dva úplne odlišné pohľady a predsa súhra. Žena a muž a stále zhoda. To, čo niektorých rozdeľuje, týchto dvoch fotografov spája. Zuzana Senášiová prináša bláznivé nápady, Ľubomír Sabo posúva hranice a za posledné roky ich úspešne zmazáva. Kým on bol odmalička za objektívom, ona stála pred ním. Náhoda či osud ich zoznámil, no chuť experimentovať a prekonávať výzvy ich dala dokopy.

LSZ photography – Beach (free days) Fridays

beach_fridays_lsz_mmagazin1Fotografické duo LSZ photography – Ľubomír Sabo & Zuzana Senášiová vo svojich začiatkoch fotili jeden druhého a po pár desiatkach gigabytov fotiek v priebehu jedného mesiaca a skvelom ohlase od okolia si povedali, že to jednoducho spolu musia vyskúšať.

beach_fridays_lsz_mmagazin2Pred fotografiou v LSZ photography sa Ľubomír Sabo venoval profesionálnej vizáži. Bol vizážista a hlavný školiteľ pre kozmetickú značku Sans Soucis. Zuzana sa už od svojich pätnástich rokoch venovala modelingu a pred kariérou fotografky pracovala v modelingovej agentúre Queen Mary ako hlavná bookerka a zároveň pomáhala svojej sestre Lucii Senášiovej v obchode s jej vlastnou módnou značkou LS collection.

beach_fridays_lsz_mmagazin3Za svoj najväčší úspech duo LSZ photography považuje zisk hlavného titulu Asia Top Trend Photographer 2014, ktorý obdržali v Číne. Ich agentka Ivana Sojková asi pred polrokom poslala 100 najlepších fotiek do Číny na túto prestížnu súťaž. Pomaly, ale isto Ľubomír a Zuzana na súťaž zabudli, a odrazu dostali správu, aby si začali vybavovať víza do Číny, pretože sú medzi TOP 5 najlepšími fotografmi.

beach_fridays_lsz_mmagazin4Šťastím a nadšením strávilo duo LSZ photography v Číne krásnych desať dní, počas ktorých chodili po rôznych recepciách, shows, konferenciách a prehliadkach. „Bol to super zážitok a keby nám niekto predtým povedal, že si odtiaľ prinesieme hlavnú cenu, tak by sme mu určite neverili,“ spomína Ľubomír.

beach_fridays_lsz_mmagazin5Na otázku, ako sa presne zrodili hviezdy odpovedajú s úsmevom: „Jediný jeden raz, kedy sme sa cítili ako hviezdy bolo na červenom koberci v Číne. Inak sa za hviezdy vôbec nepovažujeme, len si plníme svoje sny.“

beach_fridays_lsz_mmagazin6A ako spolu fungujú Ľubomír a Zuzana v LSZ photography? Keďže sú dvaja, tak skoro všetko robia spoločne. Aj keď fotí každý svojou zrkadlovkou, každý zo svojho uhla pohľadu, ale všetko ostatné robia spoločne a to výber fotiek, retušovanie a podobne. Pri samotných foteniach si navyše rozdeľujú starostlivosť o modelky, ak už nemajú vopred zaobstaraný kompletný tím.

beach_fridays_lsz_mmagazin7

Len pre M magazín.sk LSZ photography Ľubomír Sabo & Zuzana Senášiová:

Máte svoj rukopis vo fotografii?

Všetci nám hovoria, že naše fotky sú vždy iné a nemajú zakaždým len jeden rukopis. Je to práve tým, že sme dvaja. Na každom fotení sa pokúšame vytvoriť fotky v inom štýle.

Venoval sa niekto z vás štúdiu fotografie? Alebo to máte jednoducho v sebe?

Ani jeden z nás sme predtým fotografiu neštudovali. Ľubko od svojich ôsmich rokov fotil všetko okolo seba, odkedy dostal svoj prvý fotoaparát. Zuzka zase stála pred foťákom, čiže to nás nejako prirodzene spojilo.

Čo fotíte najradšej?

Najradšej fotíme módu, glamour nás živí a šport máme ako hobby a najnovšie sme sa pustili aj do pohyblivých obrázkov, čiže videí.

Interiér ci exteriér?

Doteraz sme preferovali exteriér a denné svetlo, ale teraz pracujeme na našom novom štúdiu, čiže teraz budeme veľa času tráviť práve fotením v štúdiu.

Nie je to únavné pracovať spolu a navyše sa kamarátiť? Pohádali ste sa už niekedy pri práci?

Únavné? Už je to po toľkých rokoch výhoda, pretože veľakrát si už ani nemusíme nič povedať a presne vieme, čo chceme a navzájom sa dopĺňame. A či sme sa pohádali? Minimálne raz do týždňa a najmä pri výbere fotiek. (Smiech)

Ako dlho trvalo samotné fotenie editoriálu Beach (free days) Fridays? Ako dlho trvala úprava fotografií?

Samotné fotenie editoriálu trvalo veľmi krátko, keďže sme presne vedeli, čo chceme a pracovali sme s profi modelkami. Stylingy boli tri, takže všetko sme mali za dve hodinky hotové, ak nerátame úpravu – make up a vlasy. Postproces už bol trošku náročnejší, keďže sme fotili v Maroku a bolo trošku teplejšie…,ale nie, fotilo sa na „greenscreene“, čiže pozadia sme museli dosadzovať do každej jednej fotky zvlášť. Popri práci cez deň na našom štúdiu sme po nociach dokončovali editoriál cely týždeň.

Aká bola atmosféra na fotení?

Ako v novom štúdiu, čiže zo všetkého sme sa tešili. Modelky boli super, profesionálne a vyfotené, čo uľahčuje prácu každému fotografovi. Cítili sme sa ako na pláži, keďže sme na fotenie navozili 200 kg piesku. Už od začiatku sme mali jasnú predstavu, že chceme fotiť s viacerými modelkami, ktoré nám budú pózovať ako na pláži. Make up mal byť svieži, letný a farebný, takže voľba bola jednoznačne na Andrejke Pötheovej, ktorá vždy vie zrealizovať presne našu predstavu. Styling sme nechali na našu stylistku Katku Bajusovú, ktorá navrhla práve takýto jednoduchý dievčenský styling. Všetkým trom modelkám to veľmi pristalo.

Nafotené špeciálne len pre M magazín.sk LSZ photography:

Fotografia: LSZ photography – Ľubomír Sabo & Zuzana Senášiová

Modelky: Marika C/Mix Models, Mária V/Mix Models, Soňa S

Make-up, vlasy: Andrea Pötheová

Styling: Katarína Bajusová

Backstage z fotenia editoriálu Beach (free days) Fridays

beach_fridays_lsz_mmagazin8beach_fridays_lsz_mmagazin8abeach_fridays_lsz_mmagazin9beach_fridays_lsz_mmagazin11beach_fridays_lsz_mmagazin12beach_fridays_lsz_mmagazin13beach_fridays_lsz_mmagazin14beach_fridays_lsz_mmagazin15beach_fridays_lsz_mmagazin16

Pridaj komentár