Linda Evangelista, jedna z ikon svetovej módy, zdobí obálky známeho V Magazine, ktorého jarné vydanie vyzdvihuje jej legendárnu všestrannosť a trvalú príťažlivosť. Ako hlavná hviezda predviedla Evangelista dokonalú spoluprácu s uznávaným fotografom Stevenom Kleinom. Pre oboch je to ich prvý spoločný projekt po viac ako desaťročí.

Jednotlivé zábery zámerne poukazujú na povestnú „chameleónovú“ schopnosť supermodelky z 90. rokov 20. storočia, v zmysle stelesniť rôzne postavy, čo je živo zobrazené na odlišných obálkach. Každý look je príbehom sám o sebe, od zložitej čipky, ktorá naznačuje gotickú eleganciu, až po odvážnu metalízu, ktorá žiari modernosťou.

Návrat Lindy Evangelisty je oslavou jej odkazu a pripomienkou vynaliezavosti, ktorú priniesla a stále prináša do sveta „high fashion“. O skvelé kombinácie módnych kúskov z portfólia takých módnych značiek ako Dolce & Gabbana, Prada, Miu Miu, Vestments, Aziz a ďalších, sa postarala skvelá stylistka Patti Wilson. Každý z outfitov spája eklektickú zmes a prispieva k dramatickej transformácii, ktorá sa odvíja od jedného snímku k druhému.

Lindin make-up majstrovsky zvládol vizážista Kabuki, ktorým zachytáva podstatu každého outfitu s výraznými kontrastmi a divadelným nádychom. Hairstylista Julien d’Ys sa zas predviedol umeleckým spektrom účesov, ktoré prechádzajú od objemnej zlatej hrivy k uhladenému bobu, pričom každý harmonizuje s Lindinými črtami a tematickými prvkami celého módneho projektu.

Stephen Gan, kreatívny riaditeľ a šéfredaktor V Magazine, je kurátorom tohto vydania s horlivým zápalom pre avantgardu, čím maximálne pripravil pôdu pre Lindine znovuzrodenie do módneho sveta. Vydanie, ktoré je teraz k dispozícii len na predobjednávku, sa od 12. januára 2024 dostane aj do svetových novinových stánkov.

Pridaj komentár