Lidl sa aktívne snaží o rozširovanie ponuky produktov vlastných značiek, ktorých suroviny pochádzajú z udržateľných zdrojov. Preto je reťazec veľmi pyšný na čokoládu, ktorú uvádza na trh pod názvom „Way To Go“. Obsiahnuté kakao v sladkej pochúťke pochádza výlučne z udržateľného pestovania v africkej Ghane.

Čokoláda Way To Go!

„Way To Go“ nie je len taká lahodná mliečna a horká čokoláda. Pre túto čokoládu Lidl získava 100 % udržateľné kakao z malej farmárskej asociácie Kuapa Koko z Ghany a z jej predaja majú poľnohospodári priamo prospech vo forme prémiového programu od Fair Trade, aj od Lidl. Horká verzia čokolády obsahuje až 70 % kakaovej sušiny a mliečna čokoláda 30 % kakaovej sušiny.

Kúpou tejto čokolády nezískate len kvalitný produkt, ale pomôžete aj farmárom v skvalitnení ich práce. Okrem peňažného bonusu Fair Trade, dostávajú farmári priamo od Lidlu prémiu na zlepšenie príjmu. Tá je vo forme profesionálnych školení, vďaka ktorým sa učia nové a účinnejšie techniky pestovania kakaa, ale aj iných plodín, ako je napríklad ryža. Ďalej majú možnosť sa naučiť aj to, ako vyrábať med a mydlo. Vďaka tomu vedia zvýšiť výnosnosť pestovania kakaa a vytvárajú si tak zároveň aj ďalšie zdroje príjmov.

Trvalá udržateľnosť

Pre spoločnosť Lidl Slovenská republika a jej zákazníkov je trvalá udržateľnosť dôležitou témou. Fair Trade je certifikácia tovarov, ktoré spĺňajú určité sociálne, ekonomické a ekologické štandardy. Cieľom tejto certifikácie je poskytnúť pestovateľom a zamestnancom možnosť uživiť sa vlastnou prácou za dôstojných podmienok. Fair Trade znamená spravodlivejšie obchodné podmienky, dodržiavanie ľudských a pracovných práv a šetrný prístup k životnému prostrediu.

Pridaj komentár