Libor Komosný prekvapil svojou futuristickou kolekciou MONOCHROME na BMD 2015 + ROZHOVOR

207
Libor Komosný prekvapil svojou futuristickou kolekciou MONOCHROME na BMD 2015 + ROZHOVOR 8

Módny návrhár Libor Komosný prekvapil svojou novou futuristickou až tajomnou kolekciou, ktorá zahaľovala tváre modeliek. Kolekcia sa niesla prevažne v metalických farbách. Dominovala čierna, strieborná, modrá a tmavomodrá. Libor novou kolekciou vdýchol na prehliadkové mólo eleganciu a krásu ľahučkých a vzdušných materiálov.

Libor Komosný prekvapil svojou futuristickou kolekciou MONOCHROME na BMD 2015

libor_komosny_bmd_mmagazin1

Mmagazín.sk si nenechal ujsť jedinečnú príležitosť vyspovedať módneho návrhára Libora Komosného a prináša Vám s ním rozhovor o jeho novej kolekcii:

Tvoja nová kolekcia je skutočne jedinečná, čo ťa inšpirovalo túto sezónu jar/leto 2015?

Na túto sezónu som sa nechal inšpirovať témou, ktorá mi nejakým spôsobom prišla zaujímavá, aby som na to upozornil širokú verejnosť. S mojou kamarátkou Janou Čachanovou, ktorá ma tento rok oslovila v rámci BMD, sme chceli upozorniť na disfunkciu zrakového vnemu. Preto mali modelky zahalené tváre a oblasť očí. Snažil som sa vcítiť do obmedzenej farebnosti a využiť tóny farieb, ktoré sú vyslovene temné.

libor_komosny_bmd_mmagazin1a

Prečo sa tvoja kolekcia MONOCHROME niesla práve v metalických farbách?

V kolekcii som využíval hlavne odlesky textilných materiálov ako prednosť, ktorá mi umožnila lepšie tónovať strihy a formu odevu. Formy modelov a ich strihy boli veľké, a spotreba látok bola približne 6 metrov na jeden model, čo taktiež skvelo komunikovalo s tvarom ľudskej postavy počas chôdze.

libor_komosny_bmd_mmagazin2

S akými materiálmi si tentokrát pracoval?

Mal som úžasnú možnosť spolupracovať s pani Petergáčovou, ktorá má úžasné materiály ako hodváb, ktorý dováža a distribuuje, tak som jej predstavil svoje myšlienky a požiadavky na farebnú škálu. Poskytla mi textílie, ktoré presne vyhovovali mojím predstavám a tvorilo sa mi potom veľmi ľahko.

libor_komosny_bmd_mmagazin3

Ako si si vyberal modelky na predstavenie svojej novej kolekcie?

Modelky som mal zabezpečené vďaka BMD z výbornej agentúry Exit Model Management, tak som bol veľmi spokojný a nemal som žiaden problém. Čo sa týka záverečného modelu, ten mi predvádzala moja kamarátka Petra, ktorá prišla až z Prahy, aby mohla moju kolekciu uzavrieť a nádherne prezentovať. Veľmi ma to potešilo, že chcela prísť a mala chuť podporiť moju kolekciu a tvorbu zároveň.

libor_komosny_bmd_mmagazin3a

Prečo sa tvoja nová kolekcia nazýva MONOCHROME?

MONOCHROME – jeden model – jedna farba a veľa tónov a odleskov.

libor_komosny_bmd_mmagazin4

Predstavenie kolekcie bolo nadčasové, kedy a ako presne sa zrodil nápad zahaliť modelkám tváre?

To je taký môj prvok, ktorý som použil už niekoľkokrát. Veľmi ľahko odpúta pozornosť divákov si daný model spájať s konkrétnou identitou a danou modelkou. Vyniknú tak priamo moje modely a nie modelky. A ako som už spomínal použil som zahalenie očí, aby som upozornil na disfunkciu zrakového orgánu. Vždy sa zahalenie tváre snažím inovovať a ukázať inak.

libor_komosny_bmd_mmagazin5

libor_komosny_bmd_mmagazin6 libor_komosny_bmd_mmagazin7 libor_komosny_bmd_mmagazin8FOTO: Ramon Leško, Martin Rinčo

Pridaj komentár