Niekedy je naozaj ťažké pochopiť silu umenia tak, ako napr. tvorivé duo, ktoré vám v krátkosti predstavíme. Umelec Hank Schmidt a fotograf Fabian Schubert vytvorili spoločný projekt s názvom „Und im Sommer tu ich Malen“ (čo v preklade znamená: „A v lete maľujem“), ktorý je kombináciou fotografií a malieb, vytvárajúcich nielen jedinečný umelecký zážitok, ale majú aj svojský žartovný podtón.

„A v lete maľujem!“ Umelecký projekt, ktorý vám vyčarí úsmev na tvári!

Hlavnou myšlienkou tohto projektu je navštíviť malebné miesta, kde slávni umelci ako Vincent Van Gogh, Claude Monet, či Paul Cezanne namaľovali svoje najväčšie diela. Avšak namiesto toho, aby Hank kopíroval tieto slávne maľby, maľuje radšej vzor svojej košele či trička.

A ako to všetko začalo? Všetko začalo, keď sa obaja umelci stretli na horách: „Fabian tam bol so svojim fotoaparátom a zvečňoval okolitú krajinu, a ja som tam zas bol so svojim plátnom a stojanom a maľoval som krásu prírody“, hovorí Hank.

Výsledky ich humorného dobrodružstva po celej Európe sú ocenené radosťou z vytvoreného umenia u takmer každého jedného diváka. Čo na to hovoríte vy?

Pridaj komentár